Loomade eestkosteorganisatsioon MTÜ Loomus ootab kõiki huvilisi Eestis esmakordselt toimuvale loomaõigusluse teemalisele konverentsile „Loomaõiguslus akadeemias ja aktivismis: teadmised ja tegutsemine loomade heaks”.

Foto: MTÜ Loomus

Foto: MTÜ Loomus

31. oktoobril kell 11.00–17.00 Õpetajate maja Magistrisaalis toimuval konverentsil saab kuulda ettekandeid nii akadeemilistest uurimustest kui loomaõiguslusaktivismist. Seitsmes ettekandes lähenetakse loomaõiguslusele erinevatest vaatenurkadest ning teiste hulgas astuvad üles MTÜ Loomus tegevjuht Kadri Taperson ja keskkonnaeetik Mattias Turovski.

MTÜ Loomuse idee konverentsiks tuleneb loomaõigusluse teema üha suurenevast aktuaalsusest nii kodanikealgatusliku liikumisena, teoreetilise mõttesuunana kui ka akadeemilise uurimisvaldkonnana. Kuna loomaõigusluse näol on tegu teemaga, mil on nii tuliseid pooldajad kui ka vastaseid, sai konverentsi eesmärgiks kummutada erinevaid levinuid müüte. Seda üritatakse saavutada, avades teemat eri vaatevinklitest ja andes aimu valdkonna mitmekihilisusest.

Ettekannete vaheajal pakub suupisteid vegan restoran V. Konverentsi modereerivad Kadri Aavik ja Krista Mering.

Üritus on osalejatele tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine aadressil info@loomus.ee enne 27. oktoobrit.

Üritus on seotud 1. novembril Mustika keskuses toimuva järjekorras neljanda Taimetoidumessiga.

Konverentsi kohta saab rohkem infot siit.