Mailaulu festival toob Tartus lavale laululoojad, pärimusmuusikud ning luuletajad kolmest Balti riigist.

Mailaul 2013 sügisfestival annab laupäeval, 28. septembril võimaluse Tartu põnevaimates kontserdipaikades kuulata muusikuid ja kirjanikke Eestist, Lätist ja Leedust.

Programm algab kell 18.00 Tartu Jaani kirikus Siiri Sisaski kavaga „Hetkeis muutuvad värvid”. Kavas on nii värskem omalooming kui vanemad laulud, samuti tuleb ettekandmisele palasid, mida varem publiku ees veel esitatud ei ole.

Kell 20.00 esinevad Tartu Jazziklubis Allan Vainola & Unenäopüüdjad ning Arles Kangus. Allan Vainola (kitarril) ning Tanel Liiberg (kontrabassil) esitavad põnevaid seadeid Unenäopüüdjate paremikku kuuluvatest lugudest. Kontsertõhtule lisab oma puudutuse Viljandi muusik ja laululooja Arles Kangus, kes esitab omaloomingut ning kavereid oma lemmikansamblitelt Metro Luminal ja Seitsmes Meel.

Sügisfestivali lõpetab kell 21.00 algav luule- ja folkmuusika õhtu Genialistide Klubis. Eesti, Läti ja Leedu noorema põlvkonna luuletajad esitavad enda tekste nii originaalkeeltes kui ka ingliskeelses tõlkes. Eesti luuletajatest esinevad Maarja Pärtna ja Helena Läks, luuletõlkeid loeb Jayde Will. Samuti esinevad luuletajad Ramunė Brundzaitė (Leedu), Jonas Martinaitis (Leedu), Ulvis Zirnis (Läti) ja Andris Hiršs (Läti).

Folkmuusika kollektiividest astuvad üles Midrid (Eesti), TaiTai (Läti), Lipk ant sienų (Leedu). Viiulitrios Midrid mängivad kolm noort muusikut, kes esitavad nii erinevate maade pärimusmuusikat kui ka omaloomingut. TaiTai on soomeugrilise suundumusega ansambel, kes esitab läti, liivi, eesti ja vadjalaste laule. Mängitakse kõigi eelnimetatud rahvastega ühiseid rahvapille nagu kannelt, torupilli, parmupilli, viiulit.Musitseeritakse parimate postfolgi traditsioonide järgi, samal ajal tundes ja tunnetades traditsioone ja keeli, milles lauldakse. Kaunasest pärit etnobändi Lipk ant sienų (Roni müüridele) liikmed on lõbusad ja vallatud – sageli nimetatakse neid lavalaudade huligaanideks, kes ei püsi paigal ja viivad ellu aina uusi projekte, mis aitavad kaasa leedu pärandkultuuri säilitamisele. Bändi liikmed on Kaunase etnoklubi asutajad ning korraldavad ka rahvusvahelist etnofestivali „Suklegos”.

Piletiinfo ja üritused Kultuuriaknas.