35. Juhan Liivi luuleauhinna laureaat on Maarja Pärtna, kes pälvis selle luuletuse „Sees” eest.

Maarja Pärtna. Foto: Renee Altrov

Maarja Pärtna. Foto: Renee Altrov

Maarja Pärtna (snd 1986) õpib kirjandust Tartu ülikooli magistriõppes ja on Müürilehe tegevtoimetaja. Tema sulest on ilmunud luulekogud „rohujuurte juures” (2011) ning „Läved ja tüved” (2013).

Pärtna luulet iseloomustab teatav pildilisus, detailitundlikkus ja sõnateadlikkus, välja on toodud ka autori oskust kanda „vanaaegse” luule sisulisi väärtusi värskesse luulekeelde.

26-aastane Maarja Pärtna on üks nooremaid Liivi luuleauhinna laureaate, temast veelgi noorem on olnud vaid 1966. aasta võitja, toona 24-aastane Paul-Eerik Rummo.

Liivi muuseumi teatel olid tänavusteks nominentideks veel Livia Viitol, Marko Kompus, Kaarel B. Väljamäe, Mathura ja Peeter Sauter.

Žüriisse kuulusid Jaan Kaplinski (esimees), Jüri Talvet, Janika Kronberg, Mart Velsker, Reet Kruup, Kait Eiland ja Mari Niitra.

Juhan Liivi luuleauhinda annab välja Alatskivi vald koos Juhan Liivi nimelise Alatskivi keskkooli ja Liivi muuseumiga. Auhind määratakse eelmisel kalendriaastal esmatrükis avaldatud silmapaistvale eestikeelsele luuletusele, mida kannab liivilik vaimsus.