Neljapäeval 4. oktoobril toimub järjekordne moefilmide festival MoeKunstiKino,
mis ootab moe- ja kultuurihuvilisi nautima värskeimaid linateoseid.

Alexander McQueen. Foto: Ann Ray

Alexander McQueen. Foto: Ann Ray

Mood puudutab meid kõiki – kas me seda endale tunnistame, on juba eraldi teema. Me kõik teeme moevalikuid – millised püksid või pluusi või seeliku endale järjekordselt ostame, millise brändi kollektsioonide hulgast valiku teeme, millistesse kauplustesse sisse astume. Kas me teame, kes välja valitud rõivad disaininud on? Uurime, kus ja kuidas need valmistatud on? Tunnetame materjali? Oleme teadlikud moetarbijad? Või lööme käega ja ütleme, et mood jätab meid täiesti külmaks – ja ometi peame endale aegajalt uued rõivad ostma ja igal hommikul nende hulgast midagi selga valima.

Öeldakse, et sa oled seda, mida sööd. Me laien- daksime seda mõtet – sa oled see, mida sööd ja seljas kannad. Moe armastamine ei tähenda iga uue trendiga kaasa jooksmist ning algava hooaja hittvärvidega kursis olemist. Kindlasti ei ole vaja uue aastaaja saabudes pool garderoobi välja vahetada ning möödnud aastal soetatud riided „heategevuseks“ annetada. Moe armastamine tähendab seda, et sa hoolid – iseendast, teistest inimestest ja sind ümbritsevast keskkonnast. Sa teed teadlikke valikuid, oskad hinnata kvaliteeti, oled pisut kursis moeajalooga ning teadvustad, et uue rõiva ostmisel ei saa esimeseks argumendiks olla hind, vaid õige tunne. Õige tunne rõiva valmistaja, materjali, sobivuse ja veel mitmete oluliste detailide osas.

Programm on kirju ja mitmekesine ning filmide peategelasteks on teiste hulgas tõeliselt unikaalse käekirjaga moekunstnik Alexander McQueen, pungikuninganna Vivienne Westwood, Hiina haute couture’i disainer Guo Pei, Jaapani tuntuim kunstnik Yayoi Kusama ja paljud teised. Lisaks linastuvad enne filme videograaf Getter Kuusmaa pisikesed moefilmid, mis kõnelevad lugusid erinevatest Eesti disaineritest ja moebrändidest. MoeKunstiKino filmiseansid toimuvad Tallinnas kinos Sõprus, eriseanss ka Tartu Elektriteatris.

Vaata lisainfot festivali kodulehelt.