Suuremate festivalide nagu Sónar, Ultra, Primavera, Rock Werchter ja Roskilde kõrval jõuab Trentemøller oma seekordsel Euroopa tuuril ka klubidesse, astudes 7. oktoobril üles Tallinnas Rock Cafes.

Trentemøller. Foto: Jonas Bang

Trentemøller. Foto: Jonas Bang

Trentemøller esineb Rock Cafes oma viieliikmelise bändiga – trummid, kitarrid, bass ja härra ise klahvidel –, andes sellega tugevalt isikliku käekirjaga albumitelt tuttavatele helidele uue mõõtme. Surisev indie kohtub elektroonika ja krautrock’iga, sulandudes laval ainulaadse visuaalse poolega.

Kopenhaagenist pärit Anders Trentemøller sai esmalt kuulsaks elektroonilise muusika maailmas. Tema talent hallata meloodiaid, tasemel produktsioon ning kaubamärgiks saanud helipilt tegid temast kiirelt ühe enim austatud ja imetletud artisti ning remiksija. Stuudioalbumite vahel ilmunud kogumikud „The Trentemøller Chronicles” ja „Reworked/Remixed” annavad ulatusest hästi aimu – neilt leiab tema töötlusi artistidest nagu Röyksopp, Moby, Franz Ferdinand, Depeche Mode ja Mew. Samuti ka teistpidi: töötlusi tema lugudest artistidelt nagu Modeselektor või UNKLE.

Tema 2006. aastal ilmavalgust näinud murranguline debüütalbum „The Last Resort” jõudis paljudes aasta albumite tabelites kõrgetele kohtadele ning viis Trentemølleri oluliselt laiema kuulajaskonnani. Live-bändi kokkupanek oli loomulik jätk ning aastal 2009 oli juba põhjust astuda Roskilde Festivalil Orange lava peaesinejana 60 000 pealtvaataja ette.

Ka seni viimase, eelmise aasta septembris ilmunud kolmanda täispika albumi „Lost” kohta märkis ajakiri Vice, et see album mitte ainult ei jätka loogilist jada tema töös, vaid tõestab taas, et pole mõtet Trentemøllerit piiritleda mingi kindla žanriga. Krautrock, indie-rokk, post-punk, kuulda on isegi džässi ja klassikalise muusika mõjusid. „Lost” on omamoodi selle võimsa helipildi sümbol, mille Trentemøller on oma rohkete kontsertidega saavutanud.

Piletimüük kontserdile algas Piletilevis täna kell 11.00.

Rock Cafe kontserdi event Facebookis.