Tallinna arhitektuuribiennaal TAB 2015 kuraatoriotsingul

Eesti Arhitektuurikeskus kuulutas välja kuraatorivõistluse, mille eesmärgiks on leida parim idee ja kuraator 2015. aasta septembris ja oktoobris toimuvale kolmandale Tallinna arhitektuuribiennaalile TAB 2015.


Eesti Arhitektuurikeskus kuulutas välja kuraatorivõistluse, mille eesmärgiks on leida parim idee ja kuraator 2015. aasta septembris ja oktoobris toimuvale kolmandale Tallinna arhitektuuribiennaalile TAB 2015.

TAB on rahvusvaheline arhitektuurifestival, mis tutvustab kohalikku arhitektuurikultuuri, käsitleb aktuaalseid teemasid arhitektuuris ning heidab pilgu arhitektuurivaldkonna tulevikku.

TAB 2013 sümpoosion kinos Kosmos. Foto: Reio Avasta

TAB 2013 sümpoosion kinos Kosmos. Foto: Reio Avasta

Esimese Tallinna arhitektuuribiennaali kuraator ja TAB-i idee autor arhitekt Villem Tomiste sõnul annab TAB kuraatorile võimaluse mõtestada ehituskunsti tänapäevast sirguvat tulevikumaailma.
„Arhitektuur kui üks konservatiivsemaid kunstiliike ei suudaks areneda vaid tellimusi rahuldades, Eestis kureeritav sümpoosioni- ja näitusearhitektuur pakub arhitektile võimaluse analüüsida ruumikunsti tänapäeva, et leida ainuomane tuleviku ruumilugu. TAB on suurim Eestis toimuv arhitektuurisündmus, mis oma rahvusvahelisusega on ainuomaseks platvormiks ka lähiriikide arhitektuurimaailmas,” rääkis Tomiste.

TAB pakub sündmusteprogrammi nii valdkonna tippudele, alles arhitektuurivaldkonnas tegutsemist alustavatele noortele professionaalidele kui arhitektuurihuvilistele. Kuraatorivõistluse žürii ootab konkursile arhitektuurikeskseid, aktuaalseid, innovatiivseid ning kaasaegses arhitektuurimaailmas vastukaja tekitavaid ideid, mis on Eesti kontekstiga seotud. Projektide esitamise tähtaeg on 31. märts 2014. Võistlustingimused on kättesaadavad siin.

Esimese Tallinna arhitektuuribiennaali – TAB’11 – teemaks oli „Landscape Urbanism/ Maastikuurbanism”, mis käsitles arhitektuuri, maastikuarhitektuuri ja urbanismi seosed. Teine – TAB 2013 „Taaskasutades nõukogude ruumipärandit” – (taas)avastas ja uuris sotsialistlikke ja modernistlikke ruume ning ideid. Esimene arhitektuuribiennaal tõi näitustele ja sündmustele kokku üle 5000 külastaja, 2013. aastal teist korda toimunud biennaal aga kogus juba 6200 külastust. Tallinna linna tulevikustsenaariume uuriv visioonivõistlus Street 2020 tõi esimesel korral kokku 34 tööd 13 riigist, teise bienaali ajal laekus aga Väike-Õismäe tulevikku analüüsivale visioonivõistlusele juba üle 80 piirkonna tulevikku analüüsiva töö.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

1 min

Eesti Arhitektide Liit kuulutas välja aastanäituse kuraatorivõistluse

Eesti Arhitektide Liit kuulutas välja 2014. a. aastanäituse kuraatorivõistluse, mille eesmärk on laiendada arhitektidele antavate teemapüstituste skaalat ning kuhu on oodatud osalema arhitektid, kuraatorid ja arhitektuuriteoreetikud jt.
Mark Grimitlihti töö „Dots” esindab maailmakongressil Baltimaade arhitekte
Mark Grimitlihti „Dots”
2 min

Mark Grimitlihti töö „Dots” esindab maailmakongressil Baltimaade arhitekte

Rahvusvahelise Arhitektide Liidu (UIA) XXVI maailmakongressil 2014. aasta augustis Durbanis, Lõuna-Aafrika Vabariigis esindab Baltimaade arhitekte taaskord eestlane Mark Grimitliht. Võidu saavutas tema töö „Dots”.
EKA toob ruumiküsimused avatud loengutele
1 min

EKA toob ruumiküsimused avatud loengutele

Eesti Kunstiakadeemia arhitektuuriteaduskonna avatud loengute sarjas peetavad loengud tutvustavad arhitektuuri, disaini, linnaehituse ning kriitilise mõtte värskeid vaatenurki. Loengud toimuvad Kanuti Gildi SAALis (Pikk 20, Tallinn) harilikult algusega kell 18.00 ja on mõeldud nii arhitektuuritudengitele ja erialaga seotud professionaalidele kui ka ruumikultuurihuviliste laiemale…
Müürileht