Aprillikivi festival toob lavale Eesti ja Soome karmima muusika ladviku

Sel nädalavahetusel, 24.–25. aprillil toimub Tartus Genialistide Klubi seinte vahel karmimat muusikat kummardav Aprillikivi, järjekorras juba neljas.


Sel nädalavahetusel, 24.–25. aprillil toimub Tartus Genialistide Klubi seinte vahel karmimat muusikat kummardav Aprillikivi, järjekorras juba neljas.

Liblikas Aprillikivil 2014. Foto: Richard Laanemets

Liblikas Aprillikivil 2014. Foto: Richard Laanemets

Kahepäevase helimüüri seavad üles artistid, kes esindavad kraut’i, stoner’i, sludge’i, doom’i ja psühhedeelse roki valdkonda kuuluvat muusikat ning sel aastal võib line up’ist leida sellised nimed nagu Rown, Taak, E-Musikgruppe Lux Ohr (FIN), Kannabinõid, Hisko Detria (FIN), Crystal Cloisters, Smõuk, Ocean Districts, Estoner ning Tont. Plaadimuusikat valivad Valter Nõmm ja Huns.

Aprillikivi sai festivali peakorraldaja Karlis Kastaneeda sõnul alguse tegelikult juba ammu, kui aprilli alguses oli tavaks korraldada koos bändidega Kurt Cobaini mälestusläbusid. 2011 oli esimene kord, kus sellest formaadist taanduti ja tekkis Aprillikivi nime kandev ühepäevane üritus.

Eelmisel aastal tekkis juba soov katsetada kahepäevast festivalimõõdus asja, mis õnnestus vaatamata tundmatule asukohale väga hästi. Nii tekkis ka otsus kogu asja paaripäevasena jätkata – sel aastal Genis, järgmine aasta võibolla juba kuskil mujal.

Bändide iseloomustuseks võib öelda, et Aprillikivi suunitlus on nihkega rokkbändid. Enamaltjaolt on tegu gruppidega, mis ei mahu klassikalise „kolmeminutiroki” piiridesse ning žanrite segu on väljakutsuv nii mängijale kui kuulajale.

Lisaks on festivalile saanud omaseks tutvustada alati vähemalt üht artisti, kes seisab väljaspool festivali kontseptsiooni. Eelmisel aastal oli selleks La Rabbia, sel aastal Tont.

Vaata ka Aprillikivi Facebooki lehele.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Schillingul esineb USA elektroonilise popi duo Peaking Lights
Peaking Lights. Pressifoto
,
2 min

Schillingul esineb USA elektroonilise popi duo Peaking Lights

Armastatud minifestival Schilling, mis toimub Kilingi-Nõmme Suveaias tänavu juba üheksandat korda, on oma eeskavasse kinnitanud esimesed esinejad. Rivistusest leiame üleilmselt tuntud USA elektroonilise popi duo Peaking Lightsi, instrumentaalse hüpnoroki esindajad Siinai Soomest, helgemat elektroonikat mängiva ühemeheprojekti Polly Venemaalt…
TOP 10: Owen Pallett
Owen Pallett. Foto: Peter Juhl
Owen Pallett.
2 min

TOP 10: Owen Pallett

Sel reedel, 24. aprillil astub Jazzkaare raames Vabal Laval üles Kanada helilooja, viiuldaja, klahvpillimängija ja vokalist Owen Pallett. Muuhulgas ka koos Arcade Fire’i liikme Wiliam Butleriga filmi „Her” soundtrack’i eest Oscarile kandideerinud Pallett koostas saabuva kontserdi eel Müürilehele listi oma lemmikasjadest
Müürileht