Sharon Van Etten – Remind Me Tomorrow (Jagjaguwar, 2019)

Kas oled lebanud kunagi voodis, külg külje kõrval oma armsamaga, teades, et kooseksisteerimine ei saa jätkuda?

Kas oled lebanud kunagi voodis, külg külje kõrval oma armsamaga, teades, et kooseksisteerimine ei saa jätkuda?

Laulja ja laulukirjutaja Sharon Van Etten on. Artist taasloob end loomingu kaudu – Van Etteni muusikukarjääris on suhted läbiv teema –, ta ammutab varjudest jõudu ning mõistmist, mitte ainult poolmagusat pimedust. Album „Remind Me Tomorrow” on mõtiskelu minevikuvärinate üle, kus Van Etten loob süntpopi („Comeback Kid”), massiivsete trummide („Seventeen”) ning võimsa diapasooniga („Memorial Day”) pilte hetkedest, mil kaaslane on veel tulemata või juba käest libisenud.

Pealkirjade ning tempo põhjal meenutab lugude järjestus albumil Ameerika äärelinna lõbustusparki (Van Etten on originaalis ju Jersey Girl), kus määrdunud ning vettinud metallkonstruktsioonide vahel etendatakse suhtele omast peapööritust. Väljas on aga vahelduv pilvisus, kuna stiililt ning sisult on plaat hulga komplitseeritum kui tavapärane lahkuminekukogumik. Van Etten vestleb noorema iseendaga, pihib uuele silmarõõmule kibedaid saladusi, keelitab partnereid, aga tunneb vaatamata pettumustele ka kõikehõlmavat ootust. Viimast iseloomustab liiga-hea-et-olla-tõsi singel „Jupiter 4”, mis segab kuueminutilisse süntesaatorlikku romansiuima kokku shoegaze’i ja rokiballaadi omadused. Nagu albumi pealkirigi viitab, säilivad potentsiaalsed tulevikustsenaariumid, kuigi lootustes ollakse distantseeritud.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Toro y Moi – Outer Peace (Carpark, 2019)

Toro y Moi – Outer Peace (Carpark, 2019)

Chillwave’i vanaisa Chaz Beari album „Outer Peace” on pidu sinus eneses, aga väljaspool ka. Eriti ei tundu, et Chaz välisilmaga rahu tahaks teha, nagu võiks ehk järeldada plaadi pealkirjast.
Anna Kaneelina – Anna Kaneelina (2019)

Anna Kaneelina – Anna Kaneelina (2019)

Anna Kaneelina debüütalbum mõjub tõsimeeli nagu kaneel. Mõrkjasmagus helipalett tekitab omamoodi metamorfoosi. Plaadi kaanekujundus on suviselt kerge ja õhuline. Ometi viib üllitise sisu kuulaja (vähemalt minu) iseenda hämaratesse katakombidesse, pimedasse saali, kus saab oma murede ja rõõmudega tantsiskleda nagu Anna videos „Thunder”.
Cherushii & Maria Minerva – Cherushii & Maria Minerva (100% Silk, 2019)

Cherushii & Maria Minerva – Cherushii & Maria Minerva (100% Silk, 2019)

Cherushii ja Maria Minerva on loonud valemi, mis on erakordselt lõbus ja lustakas, ent ei tee ka ühtki loomingulist lahjendust.
Müürileht