Teisipäeval, 11. märtsil kell 21.00 näitab kino Sõprus oma Autorikino sarja raames hinnatud Iraani režissööri Abbas Kiarostami filmi „Tuul kannab meid” („The Wind Will Carry Us”). Film võitis aastal 1999. Veneetsia filmifestivalil nii kriitikute kui žürii eripreemia ning kandideeris ka Kuldlõvile.

Iraani maalilisse mägikülla saabunud filmitegijate meeskonna eesmärgiks on dokumenteerida kaameraga rahva matuserituaale. Kohalike eest kiivalt oma eesmärki varjates ootab võttegrupp kannatamatult ühe vanamemme surma. Aga elu läheb ikka omasoodu…

Kiarostami leebe, õrn ja puhastuslikult mõjuv meditatsioon tuletab selgelt meelde, et elu ja surma müsteeriumi ei ole võimalik kontrollida ega manipuleerida. Vabastav ja selge tunne, mille jätab „Tuul kannab meid”, tekib väga vähesest.

Kiarostami oma tööd kirjeldanud järgnevalt: „Ma ei usu filmi, mis annab vaatajale vaid ühe versiooni reaalsusest. Ma eelistan pakkuda mitmeid võimalikke tõlgendusi, et jätta vaatajale valikuvabadus. Olen kohanud vaatajaid, kes kujutavad ette rohkem, kui ma ise olen oma filmidesse pannud. Mulle meeldib, et film jätab iga vaataja vabaks tõlgendama, nagu oleks see tema enda tehtud.”

Film linastub 35 mm filmilindilt pärsia keeles, eestikeelsete subtiitritega.

Sõpruse Autorikino sari tutvustab režissööre, kelle unikaalne kunstiline visioon on vajutanud kustumatu jälje filmiajaloosse.