Eile avati EKA galeriis eesti-austraalia päritolu kunstniku Aksel Haagenseni isikunäitus „Tõde on surnud. Kas ta tõuseb taas?”. Artist talk kunstnikuga toimub kolmapäeval, 4. märtsil.

Autor: Aksel Haagensen (fragment teosest)

Autor: Aksel Haagensen (fragment teosest)

Näitus võtab luubi alla kaasaja meedia ja selle toimemehhanismid: „Veebiväljaannete lugejaid ründab igapäevaselt lõputu fotode ja pealkirjade jada, luues olukorra, mil tuimalt fotolt fotole vajutades saavutab Iisraeli-Araabia konflikt või Ukraina sõda samaväärse olulisuse ummikutega Moskvas ja uute toodetega Stockmanni kaubamajas. Uudiste veebilehtedel nagu Postimees, ERR, Jerusalem Post, BBC jpt pakutakse lugejale pildimaterjali sõjakollete dokumentatsioonist loodusfotodeni, poliitikast reisireklaamideni, teadusuuringute tulemustest pornograafiani. Arvesse võttes pressifotode massilist hulka kaheldakse nende autentsuses võrdlemisi harva. Iga pildi ja pealkirjaga püüab uudistekanal tarbijale müüa oma lugu – versiooni tõest, mille illusoorsuses näib olevat võimatu kahelda.”

Artist talk kunstnikuga leiab aset kolmapäeval, 4. märtsil kell 18.30. Kunstnikuga vestlevad Eve Veigel ja Karolina Vasser.

Aksel Haagensen (1993) on eesti-austraalia päritolu kunstnik, kes õpib Eesti Kunstiakadeemia installatsiooni ja skulptuuri osakonnas. Aksel Haagensen on end täiendanud Bezaleli Kunsti ja Disaini Akadeemias Jeerusalemmas, Iisraelis (2014–2015).

Näitus jääb avatuks 14. märtsini.

EKA galeriis toimuvaga püsi kursis nende Facebooki lehe vahendusel.