Aktivisti ankeet: Kerly Ilves

Oma rõõme, muresid ja unistusi keskkonnaaktivistina jagab lugejatega seekord Tartu Toidujagamise üks eestvedajatest.


Oma rõõme, muresid ja unistusi keskkonnaaktivistina jagab lugejatega seekord Tartu Toidujagamise üks eestvedajatest.

Kerly Ilves. Foto: Maimu Mölder
Kerly Ilves. Foto: Maimu Mölder

Esimene mälestus keskkonnaaktivisti rollis on Tartu Toidujagamise Facebooki lehe avamine.

Praegune eesmärk aktivistina on elada minimaalsete kuludega.

Suurim saavutus aktivistina on Tartu Toidujagamise käivitamine, mille tulemusena sai alguse kogukondlike toidukappide loomine üle kogu Eesti.

Keskkonnaaktivistina tunnen puudust mõttekaaslastest, kelle maailmatunnetus jääks väljapoole raame ja kes ei kardaks prügi.

Keskkonnaministrina muudaksin kaupluste puhul müümata jäänud toidu annetamise täies mahus kohustuslikuks.

Eeskujuks on Tartu Toidujagamise vabatahtlikud, kes ennastsalgavalt oma ressurssidega Tartus toitu päästavad.

Punane joon aktivistina on riiklikud ettekirjutused seoses toidujagamisega. Toit on baasvajadus ja selle edasiandmist ei peaks igasuguste kitsendavate reeglitega takistama.

Igapäevane roheline error: vahel tuleb ette, et olen lasknud karbil maasikatel hallitama minna või unustanud valmistoidu liiga pikaks ajaks külmkappi.

Läbipõlemise vältimiseks võta oma tegevust mõistusega: annad ju endast parima, aga alati ei ole võimalik kõike teha. Kui oled üksi, otsi kaaslasi, laienda ülesannete sooritajate ringi ja luba endale puhkust.

Keskkonnasoovitus: ära raiska toitu! Osta vähem, aga osta koledaid vilju ja allahindlusega tooteid, sest need rändavad esimesena prügikasti. Jaga oma ülejääke teistega. Kontrolli pidevalt oma külmikus ja köögikappides olevat toitu, veendumaks, et midagi ei läheks raisku. Räägi Tartu Toidujagamisest oma kaupluses või restoranis töötavatele sõpradele, et nende abiga rohkem toitu päästa. Inspiratsiooni leiad siit filmist: foodwastemovie.com.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Aktivisti ankeet: Mati Sepp
2 min

Aktivisti ankeet: Mati Sepp

Seekord kutsusime keskkonnaaktivisti ankeeti täitma metsakaitsja, kelle ankeedis figureerivad nii hundid, kalad kui ka RMK töötajad.
Aktivisti ankeet: Anet Adamson
Anet Adamson.
2 min

Aktivisti ankeet: Anet Adamson

Märtsis palusime Müürilehe aktivisti ankeeti täita Fashion Revolution Estonia eestvedajal Anet Adamsonil.
Aktivisti ankeet: Karin Kanamäe
2 min

Aktivisti ankeet: Karin Kanamäe

Seekord palusime ankeeti täita igapäevaselt Nähtamatutes Loomades toimetaval Karin Kanamäel.
Müürileht