27. – 29. märtsil 2014 toimub kuuendat korda muusikafestival Tallinn Music Week. Artistide taotlusvoor ja delegaatide registreerimine TMW konverentsile on alates 16. septembrist avatud aadressil www.tmw.ee.

Kapitan Korsakov Tallinn Music Weekil. Foto: Anton Coene

Kapitan Korsakov Tallinn Music Weekil. Foto: Anton Coene

Tallinn Music Week on tänaseks Põhja- ja Baltimaade regiooni suurim siseruumides toimuv talendifestival, kus astuvad üles paarsada esinejat üle maailma ning esindatud on lai valik muusikažanreid ja koolkondi. Festivali eesmärgiks on esitleda meie parimaid artiste rahvusvahelisele muusikatööstusele ja muusikapressile ning tutvustada põnevaimat ja aktuaalseimat muusikat ka kodu- ning naaberriikide muusikapublikule.

Lisaks kolmepäevasele Tallinna klubides ning kontserdisaalides toimuvale festivali põhiprogrammile toimuvad linnalava programmi raames tasuta kontserdid Tallinna kohvikutes, galeriides, raamatupoodides ja teistes avalikes paikades üle linna. Käesoleval aastal sai Tallinn Music Weeki erinevatest programmidest osa üle 17 000 inimese.

Kahel päeval toimub TMW raames ka muusikatööstuse konverents, millest võtab osa ligi 800 kohalikku ja rahvusvahelist muusikatööstuse spetsialisti, ettekannetega esinevad ning arutelupaneelil osalevad tipptegijad üle maailma. Traditsiooniks on saanud ka TMW „intervjuu legendiga”, kelleks 2013 aastal oli legendaarne Sire Records asutaja Seymour Stein.

Käesoleval aastal startisid esimest korda ka festivalisarjad „TMW jutud” ning „TMW maitsed”, tutvustades festivalipublikule meelelahutuslikke ja põnevaid muusikaeluga seonduvaid teemasid läbi avaliku vestlussarja ning pakkudes võimalust osa saada linna mõnusamate restoranide-kohvikute erimenüüdest ja -pakkumistest.

TMW festivali kontserdiprogrammi koostab laekunud esinejataotluste põhjal ligi 30-liikmeline laiapõhjaline programmispetsialistide meeskond, mis koosneb Eesti juhtivate muusikaorganisatsioonide, festivalide ja üritussarjade korraldajatest, muusikaelu eestvedajatest ning oma žanri ja skene parimatest asjatundjatest.

Alates 16. septembrist kuni 1. detsembri südaööni on avatud veebipõhine taotlusvoor kõigile artistidele, kes soovivad järgmisel Tallinn Music Weekil üles astuda. Taotlused on oodatud kõiki muusikastiile viljelevatelt muusikakollektiividelt ja sooloartistidelt, kes tunnevad, et on valmis tegutsema ka välisturgudel ning panustama oma karjääri nii muusikalise arengu kui professionaalse asjaajamise osas. Rohkem infomatsiooni taotlusvooru ja muu artiste puudutava kohta leiab festivali kodulehelt.