Gruusia meestekoor „Iberi”, kes tekitas tänavusel Tallinn Music Weekil parasjagu elevust, annab sel nädalal Eestis kolm kontserti: 16. septembril Narvas, 17. septembril Tallinnas ning 18. septembril Obinitsas.

12-liikmeline Iberi koor loodi 2012. aastal terve elu koorilaulu viljelenud vanade sõprade poolt. Koori soov on Gruusia rahvamuusika ja polüfoonilise laulu uurimine, säilitamine ja edasikandmine, selle populariseerimine Gruusias ning maailmas. Iberi repertuaaris on Gruusia erinevate piirkondade laulud ja lood pärimuse erinevatest kihistustest. Samuti ka linnafolkloor ning kaasaegsete heliloojate teosed. Gruusia polüfooniline laulukunst arvati 2008. aastal UNESCO vaimse kultuuripärandi nimekirja, selle iidse laulutraditsiooni juured pärinevad 4. sajandist.

Foto: Helen Västrik

Foto: Helen Västrik

Seekord jõuab Iberi koor Eestisse tuuri raames, mis algab Peterburi Rahvusvahelisel Filmifestivalil SPIFF. Eestile järgnevad kontserdid Riias.

Koostöös Iberi koori juhi ja peamise eeslaulja Buba Murguliaga, kes on Eestit külastanud ka rahvusvaheliselt kuulsaima Gruusia bändi The Shin koosseisus, sai Maailmaküla eestvedamisel tänavu mais teoks ka esimene Tbilisi Music Week, mis tutvustas nii rahvusvahelisele kui kohalikule publikule nii traditsioonilist kui ka tänapäevast Gruusia pop- ja rokkmuusikat.

Kõik kontserdid algavad kell 19.00.

Sündmuse lehele Facebookis.