Eile algas disainerite konkurss Estonian Fashion Festivali raames toimuvale kolmele omanäolisele moeetendusele. Festivali eesmärgiks on pakkuda disaineritele võimalust end mitmekülgselt täiendada ja näidata oma kollektsioone laia publiku ees. Festival toimub 10.-12. juunil Tartus.

Estonian Fashion Festivali raames toimunud Mood-Performance-Tants aastal 2019. Foto: Tarmo Noorem

Estonian Fashion Festivali raames toimunud Mood-Performance-Tants aastal 2019. Foto: Tarmo Noorem

Sarnaselt eelmisele aastale avab ka 2020. aastal festivali Kõrgema Kunstikooli Pallas korraldatav Mood-Performance-Tants. Tartu vanim moeetendus ootab etendusele kandideerima disainereid, kelle eripäraks on hullumeelsed moeideed ja eksperimendid. Laval ühendatakse need tantsu, performance’i ning muusikaga. Mood-Performance-Tants leiab aset 10. juunil Tartus.

11. juunil toimub Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia moeetendus OmaMood, mille eesmärgiks on tuua vaatajani traditsioonilise käsitöö väärtused modernses võtmes. Moeetendusega toetatakse aeglase moe põhimõtetel valminud ning kohalikust käsitööpärandist inspireeritud rõivaste loomist ja kandmist. Kandideerima oodatakse disainereid, kelle suunitlus on peamiselt jätkusuutlik ning kohalikku käsitööd ja materjali väärtustav.

Estonian Fashion Festivali lõpetab 12. juunil toimuv Antoniuse Moeetendus. Ready-to-wear disaine tutvustaval etendusel on varasematel aastatel lavale toodud Xenia Joosti, Anni Ansmanni, Kuuli jt kollektsioone. Tartu Loomemajanduskeskuse korraldatava Antoniuse moeetenduse eripäraks on läbimõeldud rõiva- ja aksessuaarikollektsioonid, mis on valmis vallutama poelette. Konkursile oodatakse tarbijasõbralikke disaine, mida oleks võimalik kohe kaubandusse paisata.

Konkurss kestab 20. märtsini ning etendustele valitud disainerid kuulutatakse välja 26. märtsil.

Estonian Fashion Festivali programmi kuuluvad lisaks moeetendustele veel Noorte Disainerite Arenguprogramm, moeseminar ja moekunstikino.

Rohkem infot ja konkursile kandideerida saad festivali kodulehel.