Teist korda toimuv Baltikumi elektroonilise muusika kogunemine „Baltic Trail” toimub 25.– 31.augustil Riias. „Baltic Trail” on nädal aega kestev sündmus, mis kaasab 18 Balti riikidest pärit muusikut, kes saavad võimaluse ühe nädala jooksul luua ühiselt muusikat, jagada ja vahetada teadmisi ja kogemusi muusika loomisest ning esitleda oma loomingut publikule. „Baltic Traili” peamised eesmärgid on suurendada Baltikumi elektroonilise muusikavälja esindajate vahelist suhtlust ning luua Baltikumi muusikutele rahvusvaheline koostööplatvorm.

Kõikide avalduste seast valib Baltikumi ülene žürii igast riigist kuus osalejat, kelleks võivad olla nii produtsendid, instrumentalistid kui vokalistid.

Nädalase kogunemise jooksul jaotuvad osalejad igapäevaselt gruppidesse ning töötavad spetsiaalselt sündmuse jaoks loodud stuudiotes. Lisaks loometööle toimuvad kohutmised muusikavaldkonnas läbi löönud artistidega, loengud ja koolitused, mis on tasuta ja avatud kõikidele huvilistele.

Kogunemise jooksul loodud muusikat esitletakse avalikul showcase-kontserdil, samuti valmib kogumikalbum ning toimub kogu Baltikumi läbiv pidudetuur.

Kõik huvilised on oodatud oma avaldusi esitama kuni 15. juulini aadressil www.baltictrail.eu.

Möödunud aastal projektis osalenud Firejosé kommenteerib kogemust: „„Baltic Trail” oli meeletult lõbus ja äärmiselt inspireeriv kogemus! Tekkis korralik Baltikumi ülene muusikute ja sõprade võrgustik ning loodi palju mahedat muusikat. Mina osaleksin igal aastal, kui see võimalik oleks…”

„Baltic Traili” korraldab Läti elektroonilise muusika kuabamärk Dirty Deal Audio koostöös muusikaplatvormiga The Baltic Scene, Leedu produtsentidekogukonnaga Renegades of Bump, Läti raadiokanaliga Pieci.lv ning Läti Muusika Ekspordi organisatsiooniga.

Möödunud aasta „Baltic Traili” kogumik on kuulatav siin ning soetatav siit.