11. juunil maandub Noblessneri Valukojas oma live-kontserdiga indie-superstaar Ariel Pink ning nüüd on aeg Piletilevile tormi joosta, sest piletid on juba müüki paisatud.

Ariel Pink. Foto: Filho Unico

Ariel Pink. Foto: Filho Unico

Los Angelesi elanik Ariel Marcus Rosenberg ehk Ariel Pink on laulja, laulukirjutaja ning produtsent, kelle looming aimab järele 70ndate ja 80ndate popmuusikat, lisades sellele omapoolseid vinte ja varjundeid. Eeskujudena on Pink nimetanud muusikailma säravaid tähti nagu David Bowie, Frank Zappa, Michael Jackson, The Beach Boys ja nii edasi.

Pinki viimane täispikk plaat „pom pom” ilmus legendaarse Briti plaadifirma 4AD ridadest ning oli üks möödunud aasta silmapaistvamaid ning kiidetumaid albumeid. Eesti Ekspressi kultuurilisa Areen tunnistas albumi kriitikute arvamuse alusel 2014. aasta parimaks plaadiks. Eestlaste lembus Pinki vastu on kohalike aastalõputabelite vahendusel juba aastaid silma paistnud – nüüd on taaskord võimalus Ariel Pinki koos bändiga laval näha ning seda märkimisväärselt erilises kontserdipaigas – Noblessneri Valukojas!

Kui suurem osa Ariel Pinki loomingust on lo-fi kassetisahina sisse ära peidetud, siis tema live-etteasted on midagi muud: Pinki bänd koosneb professionaalsetest muusikutest, kes muusika erinevad detailid lihvituna kuulajateni toimetavad. Ekstsentrilist popstaari saadab laval kuuest muusikust koosnev taustabänd, mille liikmed on fännidele tema varasematest Tallinna show’dest kahtlemata tuttavad. Vanadele Haunted Graffiti aegsetele tegijatele – Tim Koh (basskitarr), Kenny Gilmore (klahvid) – on sel maailmaturneel lisandunud uued bändiliikmed Joe Kennedy (klahvid/kitarr), Jorge Elbrecht (kitarr), Don Bolles (legendaarse California punk-pundi Germs trummar!) ning Shags Chamberlain (kitarr).

NB! Järgmisel nädalal avalikustatakse ka very special soojendusesineja.

Kontserdi leht Facebookis.