Sel nädalal annab Eesti erinevates paikades neli kontserti Riiast pärit neljaliikmeline rokkbänd The Pink Elephant.

The Pink Elephant. Foto: Peteris Viksna

The Pink Elephant. Foto: Peteris Viksna

2013. aasta suvel moodustatud kooslus mängib džässi ja bluusi elementidega psühhedeelset muusikat, millele lisavad iseloomu unelevad kitarrid ja lainelised vokaalid.

The Pink Elephant koosneb neljast liikmest: Edvards Broders (kitarr), Rūdolfs Ozols (kitarr), Alberts Levics (bass) ja Kalvis Sležis (trummid). Muusikutel on väga erinev taust – bluus, rokk, džäss ja indie-muusika. Nad on võtnud osa ka teistest projektidest nagu Pyro Trees, The Moonhouse, Valleys Of Moon, MonkeyRocks, Bunch of Gentlemen jt.

Kõik nad laulavad, sosistavad ja mõmisevad – polüfoonia on koosluse üks iseloomulikke omadusi. Iga lugu on teekond läbi aja ja ruumi, mis kutsub kuulajaid mitte ainult silmi sulgema ja eemale triivima, vaid ka tantsima.

28. aprillil avaldas The Pink Elephant oma debüütalbumi „Mellowing”, mis räägib sellest, kuidas läbi kauguse tekib aeg. „Mellowing” on teekond läbi aja, mis muudab inimest küpsemaks. Ja see protsess ei ole kunagi lõplik – see on alati olemas. Kõik on pidevalt arenevas olekus: sulades kokku, triivides üksteisest eemale ja seda kõike pidevalt korrates.

Pärast 28. aprillil toimunud albumipresentatsiooni Riias alustas The Pink Elephant Balti tuuri, mis toob nad teiste seas Tartusse, Tallinnasse, Pärnusse ning pop-up-kontsert antakse ka Tõstamaa Rahvamajas. Tartus ja Pärnus astub bänd üles koos kodumaise Wrupk Ureiga.

7. mai, Arhiiv (Tartu) + Wrupk Urei

8. mai, Philly Joe’s (Tallinn)

9. mai, Fookus (Pärnu) + Wrupk Urei

10. mai, Tõstamaa Rahvamaja, täpsem info tulekul

Albumit saab kuulata siit.