4.–10. augustini toimub Tamperes 46. korda Põhjamaade suurim teatrifestival Tampereen Teatterikesä, kus eesti teatril on seekord oluline roll, mida aitab täita toetus Hooandja keskkonnas.

„Suur õgimine”. Foto: Tiit Ojasoo

„Suur õgimine”. Foto: Tiit Ojasoo

Koostöös Eesti Teatritagentuuriga korraldatakse festivali raames draamaslämm. Selle jaoks tõlgitakse Eesti näitekirjanike uusimaid tekste inglise ja soome keelde ning Tamperesse sõidavad oma tekste esitama Paavo Piik, Martin Algus, Andra Teede, Andri Luup ning Mari-Liis Lill. Lisaks draamalugemistele ehitatakse kaheks päevaks üles nn Draamamaa lounge, kus jagatakse värskemat teatriinfot.

Ettevõtmise eesmärk on esmalt tutvustada eesti uuemat draamat ja leida võimalusi nende lavastamiseks nii Soome kui Põhjamaade teatrites. Põhjamaade suurimal teatrifestivalil osalemine on oluline kogu Eesti teatrimaastikule, olles parim võimalus teatriekspordiks Skandinaaviasse ja kaugemalegi.

Ühisnimetaja „Case Viro” all on festivali põhiprogrammi valitud neli lavastust Eestist: Teater NO99 „Suur õgimine”, R.A.A.A.M-i „Tühermaa”, Cabaret Rhizome’i „Mutantants” ja Soome-Eesti ühistööna sündinud ning 2013. aastal Soome riikliku kultuuripreemia saanud Rakvere teatri lavastus „Köök / Keittiö”. Lisaks sellele on festivali kõrvalprogrammis Piip ja Tuut Teatri etendused lastele ja linastub NO99 legendaarne dokumentaalfilm „Kust tuleb tolm ja kuhu kaob raha?”. „Case Viro” kulmineerub 8. augustil Vaiko Epliku kontserdiga.