2008. aastal valmis Kristjan Holmi esimene joonisfilm „Väike maja”, millele pärast filmifestivalidelt saadud head vastukaja ilmus 2011. aastal järg nimega „Suur maja”. Mõlemad filmid räägivad jantliku loo unetusest ja sellega kaasnevast segadusest. Nüüd on valminud majade-triloogia kolmanda osa stsenaarium ning filmi „Täismaja” valmimiseks 2016. aastaks on vaja hooandjate abikätt.

Kaader filmist „Väike maja”

Kaader filmist „Väike maja”

„Täismaja” räägib loo kohusetundlikust postiljonist, kes pärast tööülesannete eeskujulikku täitmist kohtub oma tulevase abikaasaga. Filmi pikkuseks on planeeritud orienteeruvalt 12 minutit, mis statistiliselt tähendab ligi kümmet tuhandet käsitsijoonistatud kaadrit ja ligi pooleteiseaastast armutut sodimist, ajastamist, skaneerimist, digitaalset töötlemist ning monteerimist. Pärast musta töö tegemist sekkuvad paariks kuuks sündmustesse tippklassi spetsialistid helilooja Kaspar Jancis ja helirežissöör Horret Kuus. Siis on film valmis.

Filmi tootmine on pikkusest ja mahust tulenevalt jagatud ajaliselt ning rahaliselt etappideks. Antud taotluse raames on plaan teha valmis esimesed 4 minutit ning avaldada see lõik hiljemalt 1. jaanuaril 2015 internetis treilerina. „Koos korraliku treileriga, mis antud juhul oleks 1/3 tervest filmist, on lihtsam taotleda finantseerimist ka teistest allikatest, ning loomulikult jääb juhul, kui esimene kolmandik kõikidele ootustele vastab, alati võimalus publikut uuesti tülitada,” kirjutab režissöör Kristjan Holm projekti tutvustuses Hooandjale.