Annika Haasi Tallinna lennuvälja ümbruse datša-rajooni hääbumise jäädvustamisest sündinud fotoseeria „Lennukivaatlejad” jäi silma New Yorgis tegutsevale ning Brooklyni tuntud fotofestivali Photoville’i korraldavale galeriile United Photo Industries ja Annika sai kutse „Lennukivaatlejaid” ka sealpool ookeani eksponeerida. Oma tööde näitusele sobivaks vormistuseks vajab fotograaf projektile tõuget hooandjatelt.

Foto: Annika Haas

Foto: Annika Haas

Portree- ja dokumentaalfotograaf Annika Haasi inspireerivad kiiksuga kohad ning oma reeglite järgi üldisest ühiskonnaelust eraldi toimetavad inimgrupid. Juba 15 aastat jälgib ta kaameraga Eestis elavate vene vanausuliste elu, olles objektiivi ukse vahele saanud ka meie mustlaste kodudele.

Alates 2010. aastast on ta jäädvustanud ka Tallinna lennuvälja ümbruse datša-rajooni hääbumist, sealse viimase nõukogude inimeste kogukonna jäänukit ja lihtsa slaavi inimese hingevajadust suvilakultuuri järele.

Et saata datšapidajate fotoseeria Ameerikasse, vajab Annika hooandjate abi, sest näituse jaoks on vaja fotod kvaliteetselt vormistada: printida, kapatada, raamida ja klaasi alla panna.

New Yorgis asuv Eesti konsulaat hoolitseb selle eest, et näitus õnnelikult maailma kunstimetropoli jõuaks.