Kinoteater plaanib sel sügisel välja tuua uue lavastuse, mis avab mustkunstnike elu köögipoolt, segades kokku dokumentalistikat ja trikke ning vastates elu põhiküsimusele – mis seal käises tegelikult on.

Foto: Hooandja

Foto: Hooandja

Charlekas ja Meelis Kubo on mustkunstnikud – jah, see on tõesti amet ja seda võib pidada põhikohaga. Tuleb välja, et üks mustkunstnik annab aastas rohkem etendusi kui näitleja ja tantsija kokku. Aga lisaks ametile on see elustiil – mustkunstnikud harjutavad trikke ka õhtul väljas käies ning kodus vaatavad loomade järele, kes on neile pereliikmete eest.

Kinoteater on sõpruskond, kes teeb teatrit väljaspool teatrit. Kinoteater alustas 2011. aastal lavastusega „Püstijalukomöödia”, milles Karl-Andreas ja Henrik Kalmet, Jörgen Liik ja Kaspar Velberg naerutasid publikut eestikeelse stand-up’iga. Eelmisel hooajal toodi lavale poliitilis-teatraalne „Manifestide” sari, kus teiste hulgas astusid üles Andres Maimik, Meelis Oidsalu, Tarmo Tiisler, Kaja Kallas ja Mihkel Kunnus. Veel mängiti möödunud hooajal täissaalidele Piret Krummi ja Katariina Tamme pihtimuslikku estraadi „Võidab see, kellel on kõige hullem mees”.

„Kaota mu naine ära ehk mis tunne on olla mustkunstnik” on plaanitud Kanuti Gildi SAALi. Laval: Charlekas, Meelis Kubo, Harri jt. Lavatagusteks jõududeks Henrik Kalmet, Paavo Piik, Paul Piik.