2003. aastal tegevust alustanud loominguline üksus Kreatiivmootor on üllitamas oma neljandat stuudioalbumit, ca 85-minutilise kestusega kirev-kummituslikku heliriba olematule tantsuetendusele nimega „Mentalblau”, mille väljaandmist saab toetada Hooandjas.

Kreatiivmootor. Foto: press

Kreatiivmootor. Foto: press

Albumilt leiab kraut-pulsiga edasirühkivat motoorikat, kuid ka ebaharilikke taktimõõte ja troopilisi rütme. Kuulajale avanevad maotaltsutajate hüpnoosiseansid kõrbes, kuid ka jahedalt voogavad cold wave’i hõllandused. Plaadinõela alt kostab nii tumeda atmosfääriga ambient’i kui ka sooje mürakihistusi.

Kõige selle ühenduslüliks võib pidada teadvuse piirialadest ilmuvaid meeleseisundeid – ka pealkiri „Mentalbau” viitab otsapidi sellele hämarate mõttekoobaste nõiutud kõminale. Kreatiivmootorile omaselt leidub sellel albumil küllaga improvisatsioonilist värskust, kuid elektrooniliste vormielementide, arranžeeringute ja põhjaliku järeltöötluse tõttu paikneb lõpptulemus kusagil selgepiirilise vormi ja kontrollitud kaose piiril.

Plaadile on oma isikupärase jälje jätnud ka külalisartistid Robert Jürjendal (kitarr ja efektid) ja Anne Prommik (vokaal). Samuti leiab kaante vahelt neli isekõlalist remiksi elektroonilise muusika artistidelt nagu ekke, Kiwa, Galaktlan ja Forgotten Sunrise.

„Mentalbau” on küll juba salvestatud, produtseeritud ja miksitud, kuid nüüd oleks vaja materjal saata veel professionaalse lõppviimistleja (masterdaja) lauale ja sealt edasi plaaditehasesse, et valada see ägeda kujundusega duubel-vinüülplaadi kuube. Niimoodi saab seda muusikat ka katsuda, nuusutada ja järeltulevatele põlvedele pärandada.

Kõik Hooandjad saavad kingituseks plaadid ning toetusest sõltuvalt ka muid üllatusi.

Hoia Kreatiivmootori tegemistel silma peal Facebookis.