Marten Kuninga esmaplaat „Janu” (2012) pani kuulajate huuled kõrbema, leidis positiivset kaja nii kodukõlareis kui leheveergudel, pälvides alles hiljuti Areeni Eesti läbi aegade parimate albumite tabelis 27. koha. Nüüd on Kuningas üllitamas oma teise helikandja, mille väljaandmist saab toetada Hooandjas.

Marten Kuningas. Foto: Renee Altrov

Marten Kuningas. Foto: Renee Altrov

„Janu” iseloomustati sõnadega „kaval” ja „peaaegu täiuslik” ning lood olid kirjutatud „universaalselt eesti keeles”. Debüütalbumi ilmumisest on möödas üle kahe aasta. Muusikaloome janu on Kuninga viinud teise kauamängiva ja sellega seotud praktiliste küsimusteni, mida bändiliikmed on juba pikemat aega Käsmu rahvamajasse ehitatud stuudios lahendanud, salvestades uusi lugusid.

Teine album „Praktiline mees” ilmub CD-na ja digitaalselt augusti lõpus ning plaanis on välja anda ka vinüül, mis jõuaks poelettidele hilissügise lõpul. Värske plaadi eelmaitse singlina andis Marten Kuningas kevadel välja loo nimega „Tagurpidi vaal”, mis pärjati ka Uno Naissoo nimelise loomingu- ja interpretatsioonikonkursi peaauhinnaga.

Hooandjate toetust on plaanis kasutada järgmisteks kulutusteks: lugude salvestamine, järeltöötlus, 1000 CD-plaadi trükkimine, 250 vinüülplaadi pressimine ja trükkimine.

Kõige esimesena saadetakse valminud plaadid teele hooandjatele.

Praktilised mehed on koosseisus:
Marten Kuningas (vokaal, kitarr)
Peedu Kass (kontrabass, elektribass)
Kristjan Kallas (trummid)
Raul Ojamaa (kitarr)

Marten Kuninga bändi tegemistega saad end kursis hoida Facebooki lehe kaudu.