6.–7. septembril toimuv Uue Maailma Tänavafestival on järjekorras juba kaheksas ja selle tänavuseks teemaks on „Maailm liigub”. Et korraldajatel on plaanis pakkuda veelgi mitmekesisemat programmi kui möödunud aastatel, otsustasid nad toetust otsida läbi Hooandja.

Lapsed möödunud Uue Maailma Tänavafestivalil. Foto: Jelena Rudi.

Lapsed möödunud Uue Maailma Tänavafestivalil. Foto: Jelena Rudi.

Tavapärasest enam toimub selleaastasel festivalil spordivõistlusi nii tänaval, staadionil kui pargis. Laupäeval ja pühapäeval on kõigil huvilistel võimalus mängida jalgpalli, tänavakorvpalli, tänavahokit, nelja ruutu, osaleda Vint 44mm pinksiturniiril ja pargis petanki loopida.

Sel aastal liigub eriliselt ka hääl. Elavat muusikat ei kostu mitte ainult pealavalt, kuid ka mitmetest hoovidest. Selle aasta peaesinejateks on Marten Kuningas, Lexsoul Dancemachine, Trad.Attack! ja Hiinast kohale sõitnud progebänd Chui Wan.

Kuigi on olemas inimesed, kes Uue Maailma Tänavafestivali enda südameasjaks võtnud ja teevad kõik festivali toimumise nimel vabatahtlikult, vajab festival heaks toimimiseks ka rahalist tuge. Suurem osa sellest on juba olemas, kuid puuduolev summa – 2000 eurot – loodetakse koguda hooandjate abiga.

Festivaliprogrammi täienemisel hoia silma peal festivali Facebooki lehe kaudu.