Sel nädalavahetusel, 24.–25. aprillil toimub Tartus Genialistide Klubi seinte vahel karmimat muusikat kummardav Aprillikivi, järjekorras juba neljas.

Liblikas Aprillikivil 2014. Foto: Richard Laanemets

Liblikas Aprillikivil 2014. Foto: Richard Laanemets

Kahepäevase helimüüri seavad üles artistid, kes esindavad kraut’i, stoner’i, sludge’i, doom’i ja psühhedeelse roki valdkonda kuuluvat muusikat ning sel aastal võib line up’ist leida sellised nimed nagu Rown, Taak, E-Musikgruppe Lux Ohr (FIN), Kannabinõid, Hisko Detria (FIN), Crystal Cloisters, Smõuk, Ocean Districts, Estoner ning Tont. Plaadimuusikat valivad Valter Nõmm ja Huns.

Aprillikivi sai festivali peakorraldaja Karlis Kastaneeda sõnul alguse tegelikult juba ammu, kui aprilli alguses oli tavaks korraldada koos bändidega Kurt Cobaini mälestusläbusid. 2011 oli esimene kord, kus sellest formaadist taanduti ja tekkis Aprillikivi nime kandev ühepäevane üritus.

Eelmisel aastal tekkis juba soov katsetada kahepäevast festivalimõõdus asja, mis õnnestus vaatamata tundmatule asukohale väga hästi. Nii tekkis ka otsus kogu asja paaripäevasena jätkata – sel aastal Genis, järgmine aasta võibolla juba kuskil mujal.

Bändide iseloomustuseks võib öelda, et Aprillikivi suunitlus on nihkega rokkbändid. Enamaltjaolt on tegu gruppidega, mis ei mahu klassikalise „kolmeminutiroki” piiridesse ning žanrite segu on väljakutsuv nii mängijale kui kuulajale.

Lisaks on festivalile saanud omaseks tutvustada alati vähemalt üht artisti, kes seisab väljaspool festivali kontseptsiooni. Eelmisel aastal oli selleks La Rabbia, sel aastal Tont.

Vaata ka Aprillikivi Facebooki lehele.