23.–27. aprillil toimub Tartus juba viiendat korda tänavakunstifestival Stencibility. Festivali eesmärk on tunnustada tänavakunstnikke, kes on rikastanud avalikku ruumi, tõsta kogukonna tähelepanu ja teadlikkust ümbritseva suhtes ning luua linna uusi kvaliteetseid teoseid.

MTO stiilinäide. Foto: Stencibility

MTO stiilinäide. Foto: Stencibility

Sel aastal on Tartusse oodatud Berliinist pärit tänavakunstnik MTO, kes on ülemaailmset tuntust kogunud iseloomulike suurte fotorealistlike maalingutega. MTO äratas esmakordselt tähelepanu 2012. aasta Sarasota Chalk Festivalil, kus ta vastuoluline teos tekitas palju kõlapinda ja millest valmis dokumentaalfilm „FL: unpremeditated movie”, mida näidati eelmise aasta Stencibility filmiprogrammis. Ühtlasi on Tartusse oodatud delegatsioon Riiast: joonistama tulevad tänavakunstnikud Thobek ja Rudens.

Sel aastal alustatakse ka väikelinnade kaasamist ning festivali tegevus laieneb Võru linna. Sinna saadetakse Eesti tänavakunsti esileedi MinaJaLydia ning maalikunstnik Kairo, kelle töid leiab nii mõneltki Tartu elektrikapilt.

Stencibility festival ootab kõiki tänavakunstisõpru 25. aprillil Tartusse festivali peole ja 27. aprillil festivalipäevale, kus toimuvad töötoad, loengud, filmiprogramm ja pop-up-näitus.

Festivali programm:

23–24. aprill – MinaJaLydia ja Kairo seinamaaling Võrus
23–25. aprill – Thobeki ja Rudens (Läti) seinamaaling Tartus
23–26. aprill – MTO (Prantsusmaa) seinamaaling Tartus
25. aprill – festivali pidu
27. aprill – festivalipäev: arutelud, loengud, filmiprogramm, töötoad

Festivalil esitletakse Tartu tänavakunstikaardi paberversiooni ja toimuvad giidiga jalgrattatuurid.

Kuni 8. aprillini on võimalik Hooandjas tänavakunstnikele ja Stencibilityle poolehoidu avaldada ning soetada erinevate kunstnike meeneid.