25. aprillist kuni 12. maini vältab Tartus juba neljandat aastat tänavakunstifestival „Stencibility”, mis kostitab sel aastal kahe suure näitusega.

Festival algab 25. aprillil kell 18.00 rahvusvahelise eksperimentaalnäituse „Papergirl” avamisega Tartu Linnaraamatukogu keldris (varasem Rael Artel Gallery). Juba järgmisel päeval, 26. aprillil kell 18.00 avatakse Kaarsillal suur ülevaatlik fotonäitus Tartu ja muu maailma tänavakunstist. Festivali raames toimuvad ka kollektiivsed rattasõidud mööda Tartu tänavakunsti vaatamisväärsusi, filmiprogramm ja suure seinamaalingu tegemine. Festivali külaliskunstnikuna jätab oma jälje Tartusse poola tänavakunstnik Kashink.

Stencibility. Foto: Ruudu Rahumaru

Stencibility. Foto: Ruudu Rahumaru

„Papergirl” on uudne rahvusvahelisele formaadile tuginev tänavakunsti vorm, mis hõlmab ülemaailmset kunstitööde kogumist, nende eksponeerimist näitusel ning pärast seda kõikide tööde laialijagamist linnatänavatel jalgrattakullerite abiga.

Selleaastane seinamaaling valmib TÜ onkoloogiahaigla seinale Baeri ja Vallikraavi tänava nurgal. Töö autorid on tallinnapõhised kunstnikud Okeiko ja Hypnobooster.

Festivali kava ning jooksvat infot saab vaadata aadressilt stencibility.eu ja ürituse Facebooki lehelt.