Archy & Jack Marshall – A New Place 2 Drown (XL / True Panther, 2015)

Detsembris üllitas andekas indie-, trip hop’i, punk-romantik Archy Marshall (tuntud pigem nime King Krule all) koos oma sama punaste juuste ja kiitsaka venna Jackiga uue kauamängiva „A New Place 2 Drown”.

Detsembris üllitas andekas indie-, trip hop’i, punk-romantik Archy Marshall (tuntud pigem nime King Krule all) koos oma sama punaste juuste ja kiitsaka venna Jackiga uue kauamängiva „A New Place 2 Drown”.

Teos on ehitatud üles kolmele meediumile: kahe venna koostöös sündis lühidokk, mille režissöör on Will Robson-Scott, 208-leheküljeline raamat täis luulet ja kunsti ning soundtrack filmile. Nende kolme koosmõjul rullub lahti vendade elu, mida võib võtta õppematerjalina selle kohta, kuidas Londoni getost pääseda ja endale artistina nime teha.

Uuel plaadil on tunda Marshalli täiskasvanuks saamist, lusti kadumist, kuid võib-olla on see just ehedus, päris enda avastamine ja täiesti alasti kiskumine. Lemmikteemadeks on jätkuvalt heitlus iseendaga, (petvad) tüdrukud ja probleemne vaimne tervis.

Krule’i varasemast tuntud hääl muutub häguseks ja kaob kohati darkwave’i, trip hop’i ja elektrostaatika sahina vahele ära, kuid loob seeläbi melanhoolsest geto-ängist veelgi paremaid pilte. Paneelmaja uberikus korteris rohekassinise ekraani ees, suits käes. Too hävituslik äng saadab tervet albumit, väikeseks erandiks on Jamie Isaaci vokaalidega „Ammi Ammi”, mille elutahet ülejäänud plaadilt väga ei leia. Samas, kogu selle kurvameelsuse kõrval (musikaalsest) andekusest „A New Place 2 Drownil” puudu ei tule – uusi tasandeid avastab iga kuulamisega.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

Taavi Tulev 12″ (2016)

Taavi Tulev 12″ (2016)

Tulevi sooloalbum on maitsekas ja subtiilne, olgu see siis heliribaks tema enda elule, või hoopis ümbritsevale (või tulevasele?) maailmale. Sedalaadi abstraktne ambient-elektro kukubki hästi välja siis, kui suudab luua seoseid ja erinevasisulisi kujutluspilte; luua maailma, millele helid ainult vihjavad.
Müürileht