Homme, 19. mail kell 19 toimub Projekteerijate Maja saalis (Rävala 8, Tallinn) järjekorras 51. Eesti Arhitektuurikeskuse välkloeng pealkirjaga „Kui suur on suur?”, kus teemaks on Reidi tee problemaatika. Õhtu moderaator, arhitekt Veronika Valk toob välkloengu lavale esinejad, kes arutlevad palju poleemikat ja vastuolu tekitanud projekti üle mitme nurga alt, üritades vaadata kaugemale liikluslahendusest, radadest, ülekäikudest ja kergliiklusest ning küsides, kuidas üldse peaks linna avamine merele toimuma.

Foto: Eesti Arhitektuurikeskus

Foto: Eesti Arhitektuurikeskus

„Üks päriselt suur linna arendamise ja merele avamise mõte peaks rääkima ka avalikust ruumist ja selle kvaliteedist, elu- ja ettevõtluskeskkonna väärtustest, tänapäevasest ühistranspordist, mida vääriksid tallinnlased – ühtviisi nii kesklinna kui ka äärelinna elanikud – ja samamoodi ka näiteks viimsikad,” ütleb Veronika Valk.

Välkloengul saavad sõna arhitekt Villem Tomiste, transpordiplaneerija ja tehnikaülikooli õppejõud, liiklusohutuse ja liikluskorralduse ekspert Dago Antov, arhitekt ja EKA arhitektuuriteaduskonna dekaan Toomas Tammis, kunstiteadlane ja kultuuriministeeriumi kunstinõunik Maria-Kristiina Soomre ja arhitekt Oliver Alver.

Arhitektuuri välkloengute sarjas kutsutakse avalikkust kaasa mõtlema ja arvamust avaldama meid ümbritseva avaliku ruumi kujundamisel, tekitatakse arhitektuuriteemadel avalikku arutelu ja viiakse ühiskonda arusaamist, et arhitektuur on meie kõigi asi. Välkloengutel tutvustavad erinevate elualade esindajad 9-minutilise ettekande jooksul oma seisukohti etteantud teemal, misjärel toimub avatud diskussioon esinejate ja kuulajate vahel.