Enne sügisel aktiivselt käivituva filmihooaja saabumist on kinos Artis 24.–27. augustil igal õhtul kell 18.00 võimalik ära vaadata eelmisel hooajal ekraanidele jõudnud kodumaised mängufilmid. Viimase aasta jooksul maailma festivalidelt ohtralt auhindu korjanud filmidest jätkavad mitmed oma rahvusvahelist teekonda veel selgi sügisel.

„Kertu”

„Kertu”

Eesti filmide eriprogramm algab homme, 24. augustil Martti Helde filmiga „Risttuules”, mis saab peagi oma rahvusvahelise esilinastuse mainekal Toronto Filmifestivalil. Esmaspäeval, 25. augustil on publiku ees Eesti Filmiajakirjanike Ühingu poolt aasta filmi Neitsi Maali auhinnaga pärjatud Eesti ja Gruusia koostööfilm „Mandariinid”, mille lavastas Zaza Urušadze. Programm jätkub teisipäeval, 26. augustil romantilise linalooga „Kertu”, mille režissöör Ilmar Raag esitleb oma järgmist mängufilmi „Ma ei tule tagasi” kinodes juba septembri teises pooles. Programmi lõpetab kolmapäeval, 27. augustil linastuv „Free Range / Ballaad maailma heakskiitmisest”, mille autori Veiko Õunpuu uue filmi „Roukli” tegemisse said panustada Hooandja keskkonna kaudu ka filmihuvilised ise.

Filmid „Risttuules”, „Kertu” ja „Free Range” linastuvad ingliskeelsete subtiitritega, et neist oleks võimalik osa saada ka linna väisavatel välismaalastel. Eesti- ja venekeelse dialoogiga „Mandariinid” linastub eesti- ja venekeelsete subtiitritega.

Kogu kino Artise programmiga tutvu siin.