Lübeckis 30. oktoobrist 3. novembrini toimunud Põhjamaade filmipäevadel võitis Ilmar Raagi mängufilm „Kertu” Lübecker Nachrichteni publikuauhinna, millega kaasnes 5000 euro suurune preemia. Auhinnatseremoonial oli preemiat vastu võtmas filmi režissöör Ilmar Raag ise.

Kaader filmist

Kaader filmist

Filmi produtsent Riina Sildos leiab, et kõige suurem tunnustus ongi, kui publikule film korda läheb: „Kellele ikka filme tehakse kui mitte publikule? Ka hiljuti toimunud Varssavi rahvusvahelisel filmifestivalil hääletasid festivalikülastajad „Kertu” viiendale kohale. See on väga hea tulemus, arvestades, et Varssavi filmifestival on üks suurimaid Kesk- ja Ida-Euroopa A-klassi festivale ning täispikkadest filmidest oli seal programmis 123 filmi. „Kertul” on Eesti kinolevis 4. novembri seisuga juba 30 485 vaatajat ning hetkel on „Kertu” ka vaadatuim eesti film sel aastal.”

2. novembril Lübecki teatris toimunud auhinnagalal anti välja kaheksa auhinda üheksale filmile. NDR filmiauhind, millega kaasnes 12 500 euro suurune preemia, läks see aastal jagamisele kahe filmi vahel – norra režissöör Iram Haqi „I Am Yours” („Jeg er din”), mille Norra esitas Oscari nominendiks, ja taani filmitegija Michael Noeri „Northwest” („Nordvest”) vahel. Balti žürii Põhjamaade mängufilmi auhind läks rootsi režissöör Lukas Moodyssonile ja tema filimile „We Are the Best” („Vi är best”).

Interfilmi kirikuauhind koos 2500 euroga (mille pani välja Lübeck-Lauenburgi evangeelse luterliku kiriku ringkond) anti sel aastal taani režissöör Søren Kragh-Jacobsenile tema filmi „In the Hour of the Lynx” („I lossens time”) eest. Lübecki ametiühingute iga-aastase dokumentaalfilmiauhinna (mille võitjat toetatakse 2500 euroga) žürii otsustas autasustada filmi „Bravehearts” („Til ungdommen”), mille autoriks on Kari Anne Moe Norrast.

Teise järjestikuse parima Filmforumi lühifilmiauhinna CineStar pälvis filmitegija Katja Adomeit Saksamaalt. Laste- ja noortefilmide žürii autasustas kahte rootsi režissööri – Måns Mårlindi ja Björn Steini – nende filmi „Shed No Tears” („Känn ingen sorg”) eest.

Lastežürii andis oma auhinna norra režissöör Christian Lole tema põneva filmi „The Tought Guys” („De tøffeste gutta”) eest.

Selle aasta Lübecki Põhjamaade filmipäevade programmis oli kokku 160 filmi. Eesti filmidest oli festivalil veel dokumentaalfilmidest Heilika Pikkovi „Õlimäe õied”, Marianne Kõrveri „Saare võimalikkusest”, Ivar Heinmaa „Tšernobõli samuraid”, animafilmidest Priit Tenderi „Miriami rohelised täpid” ja Ülo Pikkovi „The End”, lühimängufilmidest Maria Reinupi „Mai” ning Jan Erik Nõgisto ja Katrin Maimiku „Foto”.