Eile, Fotokuu viimasel päeval kuulutati välja järjekordne ArtProofi Noore Fotokunstniku stipendiumikonkurss.

Foto: ArtProof Noore Fotokunstniku Stipendiumi 2013 võitja Tõnu Tunnel. Näituselt  „helemust/süsivalge”.

Foto: ArtProof Noore Fotokunstniku Stipendiumi 2013 võitja Tõnu Tunnel. Näituselt „helemust/süsivalge”.

Neljandat korda väljaantav stipendium on mõeldud kuni 35-aastasele fotokunstnikule, kes valitakse kandideerimiseks esitatud uue fotopõhise näituseprojekti põhjal. ArtProofi Noore Fotokunstniku Stipendiumi konkursiprojekte oodatakse kuni 9. detsembrini.

Konkursil osalemiseks peab kunstnik esitama oma inglisekeelse CV; portfoolio; inglisekeelse projektikirjelduse, mis sisaldab näituse idee kirjeldust ja põhjendust; näitusega soetud pildimaterjali ja/või kavandid.

Stipendiumi žüriisse kuuluvad: Sam Barzilay, New Yorki fotofestivali Photoville asutaja ja direktor; Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse esindaja; Foku ja Fotokuu esindaja; Tallinna Linnagalerii esindaja; Taavi Rekkaro, ArtProofi esindaja; Tõnu Tunnel, Artproof Noore Fotokunstniku Stipendiumi 2013 võitja.

Noore Fotokunstniku Stipendiumi 2015 võitja saab lisaks 5000€ projekti teostamiseks ka näitused Eestis ning kutse osaleda oma töödega New Yorgis toimuval Photoville’i festivalil, mille rahvusvahelisi fotograafe tutvustav programm hõlmab kahe nädala jooksul lisaks näitusele ka loenguid, töötubasid ja esitlusi.

Projekt koos lisamaterjaliga saata teisipäevaks, 09.12.2014 meiliaadressile info@artproof.ee.

Täpsema info konkursi kohta leiab siit.