Marten Kuninga värske album „Praktiline mees” jõuab kuulajateni juba kuu lõpus – täpsemalt on sellega võimalik tutvuda Rada7 vahendusel 25. augustil. Poelettidele jõuab plaat alates septembrist.

Marten Kuningas bändiga. Foto: Renee Altrov.

Marten Kuningas bändiga. Foto: Renee Altrov.

Suve viimaste päevade nautimisele aitavad kaasa plaadiesitluskontserdid Marteni mereäärses kodukohas Käsmus, seejärel Tartus vabaõhuetteastena Uuel Õuel (Genialistide Klubi ees) ning viimasena Tallinnas klubis Sinilind. Plaat lindistati Käsmu Rahvamajja ehitatud stuudios bändiga, kes on Marten Kuninga sõnade kaudu ühise keele leidnud ning kuhu kuuluvad lisaks lauljale endale kitarrist Raul Ojamaa, bassist Peedu Kass ning trummar Kristjan Kallas – kõik omanäolised artistid, kes on muusikamaastikul ka paljude teiste ettevõtmistega kanda kinnitanud. Plaadi kujunduse autoriks on kunstnik Fred Kotkas.

Uus LP on Marteni järjekorras teine kauamängiv, debüütplaat „Janu” nägi ilmavalgust 2012. aastal ning mitmed eesti muusikakriitikud nimetasid selle üheks aasta parimaks eesti albumiks. Teise plaadi needuse kohta ütleb Marten, et on leidnud helimaailmas enda jaoks kindla suuna ning kavatseb kirjutada oma loomingut ikka ja alati tema jaoks kõige ilusamate sõnadega keeles. Värske muusika eelmaitset pakkuva singlina on üllitatud praeguseks suvelugu „Tagurpidi vaal”.

„Praktilise mehe” plaadiesitluskontserdid leiavad aset 3. septembril Käsmu Rahvamajas, 9. septembril Tartus Uuel Õuel ning 11. septembril Tallinnas Sinilinnus.