Eile, 17. augustil anti Alatskivil Liivi Muuseumis välja auhind Eesti Kirjanik 2013, mille pälvis Urmas Vadi romaaniga „Tagasi Eestisse”.

Sündmusel olid kohal Juhan Liivi portree ning tekstiga „Minu erakond on eesti keel” kandvad inimesed, kelle hulgas olid kirjanduskriitik Mihkel Kunnus, Liivi Muuseumi juhataja Mari Niitra, kirjanik Peeter Helme, ökoloogik Kristjan Piirimäe ning mitmed teised kirjanikud ja kultuuritegelased. Mihkel Kunnuse sõnul ei ole sügisestel kohalikel valimistel kavas kandideerida, kuna tegemist pole formaalse erakonna, vaid pigem rahvaliikumisega.

Särgile trükitud fraas pärineb Juhan Liivi luuletusest „Minu erakond”, kus luuletaja rõhutab, et me ei saa eestlaseks olemisest mööda vaadata, teisalt aga tähtsustab loomingulist, poliitilist ja mõttevabadust.

Eesti Kirjanikuks 2013 valitud Urmas Vadi kutsus üles eestlaseks olemist vabalt võtma: „Meie rahvuslikud jooned pole mitte vaimuhaigus, vaid tore eripära”.

Tänavusel üritusel esinesid Mare Sabolotny, P. I. Filimonov, Peeter Helme, Urmas Vadi ja Reet Kudu. Varasemad laureaadid on Vahur Afanasjev ja Meelis Friedenthal.