AUXi vabariigi aastapäeva eeldinee peakülaline on Shigeto

Peosari AUX kostitab külalisi riigi sünnipäeva eelõhtul Von Krahlis hambaauku eksivate kanapeede asemel mitmekäigulise à la carte dineega – külla saabub Ameerikamaalt pärit elektroonik Shigeto.


Peosari AUX kostitab külalisi riigi sünnipäeva eelõhtul Von Krahlis hambaauku eksivate kanapeede asemel mitmekäigulise à la carte dineega – külla saabub Ameerikamaalt pärit elektroonik Shigeto.

Shigeto. Foto: Molly Smith

Shigeto. Foto: Molly Smith

Zach Saginaw ehk Shigeto on üks neist põneva helimaitsega muusikutest, kelle minevik, olevik ja tulevik tõlgenduvad peategelase enda käe läbi mingit laadi eklektilis-meloodiliseks juturaamatuks, mida on paslik ette kanda nii koduses magamistoas kui ka elavas klubimiljöös. Vaid loetud kuud tagasi oma kolmanda plaadi „Intermission” üllitanud Shigeto esitles loodut hiljuti edukalt Gilles Petersoni ja Benji B raadiosaadetes ning 23. veebruari õhtul saab ka Tallinna rahvas mehe käekirjast konkreetse pildi. Halba ei tee sealjuures ka fakt, et tegemist on live-esinemisega.

Shigeto võrdlemisi unikaalset sulamit hiphopist, džässist ja elektroonikast toetavad Lauri Täht ja Firejosé.

Facebookis leiad ürituse siit.

Toeta vastutustundlikku ajakirjandust

Infoajastu ja sotsiaalmeedia levik on toonud endaga kaasa aina kiiremad, lühemad ja emotsioonipõhisemad tekstiformaadid ning sellega seoses ka süvenemisvõime kriisi. Nendest trendidest hoolimata püüab Müürileht hoida enda ümber ja kasvatada ühiskondlikult aktiivseid ja kriitilise mõtlemisvõimega noori autoreid ja lugejaskonda. Toimetuse eesmärk on mõtestada laiemalt kultuuri- ja ühiskonnaelu ning kajastada lisaks nüüdiskultuuris toimuvat. Väljaanne on keskendunud rahulikule, analüüsivale ning otsingulisele ajakirjandusele, mis ühendab endas nii traditsioonilised kui ka uuenduslikud formaadid. Sinu toetuse abil saame laiendada kajastatavate teemade ringi ja avaldada rohkem väärt artikleid.

Toeta Müürilehe väljaandmist:

SAMAL TEEMAL

The Soul Surfers: bänd, mis lööb laineid moodsal funk-soul skeenel
The Soul Surfers. Pressifoto
6 min

The Soul Surfers: bänd, mis lööb laineid moodsal funk-soul skeenel

Intervjuus The Soul Surfersi liidri, helilooja ja trummari Igor Zhukovskyga räägime heatujumuusika tõusust ja teistest tegijatest, kuid põhiliselt ikka albumist, mis toimib bändi manifestina – „plaat täis toorest julget souli ja rasvast funk’i koos väljapaistvate külalistega.”
Uus Eesti Biit: Sammalhabe
Sammalhabe. Foto: Ott Metusala
Sammalhabe.

Uus Eesti Biit: Sammalhabe

Eesti räpi värske veri Sammalhabe tulistab oma riimides satiiri ning haagib oma muusika filmilike sämplileidude ja mahedate biitide kaudu hoobilt ajukurdude vahele.
Müürileht