Viinis kuulutati välja nn teise piirkonna ehk Viertel Zwei üheetapiline avalik ideevõistlus „Tribünen +2” Leopoldstadti linnajaos, Viini südames Doonau ääres.

„Tribünen +2” planeering. Allikas: www.ideenwettbewerb-tribuenen.at

„Tribünen +2” planeering. Allikas: www.ideenwettbewerb-tribuenen.at

Kaks piirkonda on läbi aegade omavahel väikestviisi konkureerinud – kui esimene linnajagu on olnud „ooper”, siis teine „valss”. Nüüdseks on aga ärksas Leopoldstadtis ligi 100 000 elanikku. Metrooliini U2 pikenduse tõttu on vaatluse all Praterstadioni ja Viini messikeskuse vaheline ala, arenduse taga seisavad nii linn kui erainvestorid. Võistlusega otsitakse ideid, kuidas käsitletavast piirkonnast saaks mitmekülgne elurajoon. Territooriumiga külgneb ka majandusülikooli linnak. Võistlus on avatud nii kunsti-, disaini-, arhitektuuri-, inseneeria- ja linnaplaneerimise tudengitele kui ka erialaprofessionaalidele ning seotud valdkondade spetsialistidele, kel vanust üle 18 aasta. I koha auhind on 3000 eurot, II koht 1000 eurot, III koht 500 eurot, millele lisaks märgitakse ära veel viis tööd.

Võistlus algas 23. aprillil, registreerumine kestab 22. juunini ja tööd tuleb esitada hiljemalt 8. augustiks. Võitjad kuulutatakse välja 22. septembril.

Konkursi kohta saab rohkem infot siit.