Tartu linn kuulutas välja ideekonkursi aadressil Pepleri 1a asuvale kinnistule kuuerühmalise lasteaia hoone parima arhitektuurse lahenduse leidmiseks.

Ideekonkursi korraldamise eesmärk on sõlmida ideekonkursi võitjaga hankeleping lasteaia hoone põhi- ja tööprojekti koostamiseks.

Ideekonkursi ajakava:

Ideekonkursi väljakuulutamine: 25. märts
Küsimuste esitamise tähtaeg: 09. mai
Ideekonkursi tööde esitamise tähtaeg: 23. mai kell 10.00 (Tartu Linnavalitsuse linnavarade osakonda Küüni tn 1, 51004 Tartu)
Ideekonkursi tulemuste väljaselgitamine ja avalikustamine toimub juunikuus.

Žürii esimees on linnavarade osakonna juhataja Kunnar Jürgenson. Liikmed: abilinnapea Tiia Teppan, linnaarhitekt Tõnis Arjus, Muinsuskaitseameti Lõuna-Eesti järelvalveosakonna nõunik ja arhitekt Ilona Merzin, Tartu Lasteaed Lotte direktor Viive Vellemaa, arhitekt (EAL) Tiit Sild, arhitekt (EAL) Vahur Sova.

Ideekonkursi auhinnad on järgmised: 1. koht – 4000 eurot, 2. koht – 3000 eurot, 3. koht – 2000 eurot.

Konkursil osaleja peab arvestama asjaoluga, et ideekavandi alusel hoone põhi- ja tööprojekti koostamine toimub perioodil juuni 2014 – veebruar 2015 ning Tartu linn eeldab, et hoone põhi- ja tööprojekti koostamise eeldatav maksumus on ligikaudu 72 000 eurot ilma käibemaksuta. Ühtlasi eeldab Tartu linn, et hoone ehitusmaksumus jääb vahemikku 1200-1400 euro/m2.

Eesti Arhitektide Liit kooskõlastas võistlustingimused järgmiste märkustega: ideevõistluse preemiad on väiksemad kui arhitektuurivõistluste läbiviimise hea tava ette näeb ja projekteerimismaksumus on, arvestades ruutmeetrihinda, väiksem kui analoogsetel rajatistel.

Kogu info võistluse kohta on kättesaadav siit.