Baltikumi elektroonilise muusika kogunemisele „Baltic Trail”, mis toimub sel suvel 25.–31. augustil Riias, valiti laekunud 50 avalduse seast välja igast riigist viis osalejat. Nädala aja jooksul kogunevad 19 elektroonilise muusika produtsenti, muusikut ja vokalisti, et ühiselt muusikat luua, kogemusi jagada ning oma loomingut publikule esitada. Kogunemise peamine eesmärk on suurendada läbikäimist kolme Balti riigi elektroonilise muusika esindajate vahel, tekitada läbikäimiseks stabiilsem platvorm ning jätkata iga-aastase kogunemise traditsiooniga.

Bisweed, üks viiest eestlasest tänavusel „Baltic Trailil”. Foto: Maanus Kullamaa

Bisweed, üks viiest eestlasest tänavusel „Baltic Trailil”. Foto: Maanus Kullamaa

Laekunud avalduste seast valiti välja igast riigist viis osalejat: Eestit esindavad Bisweed, HAdSOME, Espirit, Avoid Dave ja Tõnu Tubli, Lätist on kohal Kodek, Oriole, Mr.Myster, Mionia ja Andis Griva ning Leedust Napo, Sim Sim, Misckonis, Highleef ja Viktorar Woop. Mentoritena on kohal eelmisel aastal osalenud Niklāvz (LV), Firejosé (EE), Fingalick (LT) ja Vaiper Despotin (LT).

Kogunemise jooksul jaotuvad osalejad igapäevaselt gruppidesse ning loovad spetsiaalselt kogunemise jaoks ehitatud pop-up-stuudiotes muusikat. Stuudiod asuvad Läti Autorite Ühingu loomekeskuses „Kombināts Māksla”. Kolmel õhtul toimuvad nii veebi- kui raadioülekanded showcasede’idest koostöös raadiokanaliga Pieci.lv.

Kogu nädala jooksul loodud muusikat esitletakse 30. augustil Riia klubides „Piensoos” ja „9K1”.

Kristaps Puķītis, Läti elektroonilise muusika kogukonna „Dirty Deal Audio” algataja ning „Baltic Traili” eestvedaja kogunemisest: „Möödunud aasta „Baltic Trail” veenis meid jätkamta ning traditsiooni tugevdama. Kogunemine võimaldab Baltikumi elekroonilise muusika autoritel teineteist paremini tundma õppida ning samuti suurendab publiku teadlikkust. Sel aastal soovime „Baltic Traili” positisooni veelgi tugevdada, et tulevatel aastatel oleks suurem huvi juba ka rahvusvahelisel tasandil.”

Möödunud aasta „Baltic Traili” tulemusena valminud album on kuulatav siin.

„Baltic Traili” tegemised Facebookis.