Aastatel 2010–2015 tegid režissöörid Sasha Kheyfets ja Madis Ligema Hollandi telesaatele Metropolis mitmeid lühireportaaže, otsides vastuseid kõige veidramatele teemadele. Need on reportaažid Eesti äärealadelt, lood ebatavalistest ametitest, inimestest ja juhtumistest, mille järgi teavad Eestit paljud väljamaalased – ebaseaduslikust alkotaksoärist, roiskuvate laipade järel koristamisest, püromaanidest muusikutest, elust seaga jne. Homme õhtul, 13. jaanuaril võib kogu väikeriigi kuvandi absurdi näha suurel ekraanil.

Sasha Kheyfets ja Madis Ligema. Visuaal: Vahram Muradyan

Sasha Kheyfets ja Madis Ligema. Visuaal: Vahram Muradyan

Metropolis oli Hollandi televisiooni auhindadega pärjatud projekt, mis hõlmas enam kui 70 videoajakirjanikust koosnevat ülemaailmset korrespondentide võrgustikku. Saade võrdles inimeste kummastavaid igapäevalugusid erisugustel teemadel ja kõikidest maailma nurkadest.

Lugude visuaalne stiil on rohmakas ja lo-fi, käsitletavad teemad ja karakterid aga humoorikad ja emotsionaalsed. Kõik filmid linastuvad inglisekeelsete subtiitritega.

Filmide vahel meenutavad režissöörid kaadritaguseid seiklusi ja jagavad näpunäiteid, kuidas imeda pastakast igavatele küsimustele põnevad vastused.

Filmiõhtu algab reedel kell 19 Barlovas (Tähe 29, Tartu). Ürituse leiad Facebookis siit.