Sel laupäeval, 19. augustil leiab PADAs aset suvine Bashment, kus musitseeritakse kahel laval koos parimate rahvusvaheliste ja kodumaiste reggae-poegadega.

Channel One Sound System. Foto: Nick Caro

Channel One Sound System. Foto: Nick Caro

Seekordse Bashmenti peaesinejaks on Channel One Sound System UKst, mida esindavad Mikey Dread ja Ras Kayleb. Channel One’i lugu sai alguse 1979. aastal, kui vennased Dread ja Jah T kohalikel tantsupidudel mängima hakkasid. Nimi Channel One sai valitud austusavaldusena samanimelisele Jamaica tuntud plaadifirmale, kelle lugusid neil aegadel palju mängiti. Innustatuna Bob Marley veendumusest, et reggae-muusika abil on võimalik inimesi ühendada, soovis Mikey dub reggae muusikat inimestele tutvustada ja hakkas mööda ülikoole tuuritama, kus tal õnnestus leida endale pühendunud fännibaas.

„Arvan, et kõiki Bashmenti esinejaid peaks nägema ja kuulma, sest line-up on festivali mõõtmetega ning igaühele leidub midagi meelepärast,” sõnab ürituse korraldaja Tarrvi Laamann. „Kaugeimaid külalisi, nagu Channel One Sound System tasub juba selle pärast vaatama tulla, et nood „veteran DJ-d” on tuuril olnud juba viimased 35 aastat, stiiliks 100% Jamaicale omane helisüsteem, mis tähendab head vinüüli-sound’i, vaid ühte grammofoni ning ohtrat mikrofoni ja efektide kasutamist. Täiesti teine lähenemine meile tuntud DJ-kultuurile, millega oleme harjunud. Pigem on laupäevase Bashmenti DJ-de märksõnadeks hea ja soe vibe, mis oleks nagu väikene reis troopilisele Jamaica saarele, ainult sadu kordi rahakotile soodsamalt.”

Lisaks Channel One Sound Systemile kuuleb Bashmentil Leedus reggae-kultuuri edendavat DJ Erootti, Peterburist külla sõitvat Dmitri Vassilievit ning suurel hulgal kohalikke tegijaid.

Tutvu üritusega Facebookis.