Darkwave’i mõjutustest läbi imbunud tõuaretus on kandnud vilja albumi „Sublime Malaise” kujul, mis toimib sügisesele kuulajale kui jääkülm tantsupõrand.

★★★★☆

Kuigi plaat alustab tagasihoidliku ambient’liku palaga, ei ole tegemist üllitisega, mis rahvamassi ees mängivatele DJdele võõraks peaks jääma. Bedless Bones on põiminud edukalt lausa müstiliselt kõlava naisvokaali ning pulseeriva ja kõrge energiaga rütmi. Kõrvutades lauludes esinevat industriaalselt kõlavat biiti ja lendlevat meloodiat, manab album silme ette pildi inimkätest hüljatud ja hommikukastest nõretavast masinavärgist, mille külmast terasest hammasrattad halastamatult edasi sõtkuvad. Tehaslik atmosfäär tuleb hästi esile näiteks tükis „Heavy Words”, mille alasilik punktuatsioon oleks sobinud hästi pimedatesse ja suitsustesse 90ndate Kesk-Euroopa klubidesse.

Ent see ei tähenda, et vaikseid hetki oleks vähe. Pala „Losing Control” on hea hingetõmbemoment, püüdes kuulaja oma romantilisse ja hommikuhõngulisse ämblikuvõrku. Kauamängiva muidu puhtal produktsioonil jääb aga kohati vajaka vokaalide vallas, mistõttu naishäält eriti rõhutavad kohad on mõneti udused, kui tegemist võiks olla hoopis rambivalgust nautiva osaga. Säärane valik on aga tõenäoliselt taotluslik ning annab õhustikule palju juurde, isegi kui seetõttu kõlavad palad veidi ümmargusemalt, kui need võiksid olla. Vokaal-hook’ide lisamine pole siiski kuidagi kohustuslik ning album täidab oma ülesande pigem eeskujulikult.