Reedel, 2. veebruaril algusega kell 19 toimub Balti Filmi- ja Meediakooli SuperNova kinos tasuta eriseanss, kus BFMi dokumentaalfilmi üliõpilased näitavad oma viimase pooleteise aasta töid.

Kaader filmist „Vana mees ja lapselaps”

Kaader filmist „Vana mees ja lapselaps”

Valitud filmid toovad vaatajani omanäolised lood, mis on jutustatud erinevaid dokumentaalfilmi võtteid kasutades, ent neid kõiki võib nimetada autorifilmideks.

„Vigastamatult”
Režissöör Dmitri Šušujev

Bert Ribul on BMX Freestyle Sport rattur, kes kitsamalt tegeleb BMX Fatlandiga. Tõsine põlvevigastust sundis teda kaks aastat spordist eemal olema. Nüüd on ta tagasi, üritab õppida üha keerulisemaid trikke, kuid samas igal juhul vältida uusi vigastusi.

„Kirjutades elu”
Reeli Reinaus

Kuidas on elada maal, kui vesi tuleb tuua linnast, sinu lähimaks sõbraks on lammas ning kõik, mida sa ihkad, on olla täiskohaga luuletaja? Vastust teab vaid Võike Kulmus, kes elab ühes väikeses majas Lõuna-Eestis ning kelle päevast kulub suur osa argielu toimetustele. Vaatlevas dokumentaalis avaldub kunsti ja argielu igavene vastuolu.

„Mõned tähelepanekud armastuse kohta”
Maris Kerge

„Ühel hetkel avastasin, et filmitegijaks olemine annab mulle vabaduse. Hakkasin oma üksindust nägema mitte niivõrd puuduse kui loomingulise lähtekohana. Otsustasin teha eksperimendi – elada inimesega, keda ma varem ei tunne ja dokumenteerida meie suhet. Ma tahtsin teada saada, kas kunst võiks asendada elu. Ja selgitada, kas eelarvamusteta armastus on võimalik,” ütleb režissöör oma filmi kohta.

„Margus”
Hõbe Ilus

Seitsmeteistaastane Margus avas silmad maailmale oodatust varem. Sellest hetkest alates on teda läbi elu saatnud hooliv pere. See film on Margusest, tema emast ning tingimusteta armastusest, mis avaldub alatises kohalolutundes ja jagatud loomingulisuses.

Kaader filmist „Kirjutades elu”

Kaader filmist „Kirjutades elu”

„Väike vastuseis”
Ruta Pakalne

Ruila Põhikooli õppekavas on liikumistunnid, et lapsed õpiksid tunnetama oma keha ja saaksid koostegutsemise kogemuse. Film toetab ühiskondlikku arutelu laste liikumistundide vajalikkuse üle. Ruilas jäetakse lastele tavapärasest rohkem vabadust, kuid nad on siiski süsteemi (olgugi et alternatiivse) osa. Alati leidub keegi, kes ei taha juhendamisele alluda, isegi kui see on hea.

„Vana mees ja lapselaps”
Mihkel Oksmann

Film käsitleb põlvkondade vahelist lõhet. Lugu keerleb ümber filmitegija ja tema 80-aastase vanaisa Vello, kes on terve elu pühendanud purjetamisele. Vello on alati üritanud oma järeltulijaid purjetamisradadele suunata, kuid tänaseni on kõik sellest varem või hiljem loobunud. Filmitegija üritab minevikus tekkinud isiklikku lõhet parandada, et taasleida side vanaisaga.

„Lohutav valgus”
Alessandra Baltodana

Ootamatu õnnetus asetas filmi autori silmitsi hirmuga, mille olemasolust tal seni aimugi polnud. Selle enesekeskse film abil leiab ta lohutust valgusest, mis aitab tekkinud hirmuga toime tulla.

BFMi SuperNova kino asub aadressil Narva mnt 27, Tallinn.