Reedel, 8. detsembril kell 17 avatakse EKA Galeriis prantsuse kunstniku Noëmi Merca näitus „Pinky-Swear”. Noëmi elab ja töötab Pariisis ning on Belgias asuva Diesel Project Space’i üks asutajatest. Esinejanime m.m.rty all võib teda kuulda ka samal õhtul EKKMi Kohvikus toimuval Club Felicityl.

Samuelspaniel. Foto: press

Samuelspaniel. Foto: press

Peole eelneb EKKMi ruumides kollektiivsele identiteediloomele keskenduv stuudiopraktika Persona, mida veavad Pire Sova ja Ando Naulainen. Neandertali Koobaskooli näitusel Platvorm alguse saanud performatiivse pop-up-ateljee idee oli muuta galeriiruumid kõigile avatud garderoobiks. Eksperiment, mille käigus võiks külalised leida võimalikke vastusevariante mängulisele küsimusele: millest koosneb mina? Abiks on valgus, heli, hulk riideid, näovärvid, tossumasin, selfie stick ja muu hädavajalik. Persona on kõigile tasuta, kell 19.

Õhtusele, seitsmendat korda aset leidvale Club Felicityle on muusikat valima palutud külalised Brüsselist, Pariisist ning Londonist. Planeeritud on mitmekesine õhtu – ambient’ist kiirete rütmideni. Belgiat esindavad Samuelspaniel live-kavaga ning Doro halastamatu klubimuusikasetiga.

m.m.rty ülesastet iseloomustavad tumedamad toonid ning Ühendkuningriigist pärit Mess mängib oma nimele sobilikku valikut – näiline segadus, mis etteaste lõppedes siiski ühtse tervikuna mõjub. Lisaks on puldis ka kohalikule publikule tuttavad Pire Sova ja Greta Liht.

Üritus Facebookis.