Raadio 2 saatesarjas „R2 Keikka”, mis on keskendunud kuulajateni oluliste kontsertide toomisele, esineb homme, 1. märtsil Connan Mockasin (Antigel Festival 2014, Genf).

Connan Mockasin Antigeli festivalil

Connan Mockasin Antigeli festivalil

Uus-Meremaa hästi hoitud saladuste paljastamine jätkub täie hooga. Seekord ujub meie suunas noor, kuid juba üksjagu nimekas psühhedeelik Connan Mockasin – mees, kes hakkas muusika vastu huvi tundma pärast seda kui kuulis Steven Seagali märulifilmis ühte Jimi Hendrixi lugu ja kes pole pärast kitarri haaramist väidetavalt üldse võõrast muusikat kuulanud.

Helmut Kool kirjutas 13. detsembril 2013 Müürilehes Mockasini teise stuudioalbumi, möödunud aastal ilmavalgust näinud „Carameli” kohta nii: „Juba avapalas („Nothing Lasts Forever”) kõlavad oiged ning loomahääled – ja samuti plaadi barrywhitelik kaanefoto – annavad aimu, et kuulatajat ootab ees reis üsna iharate tegelastega džunglisse. Justkui kevadiseks kõutsiks kehastununa on Mockasini karjed loo „I’m the Man, That Will Find You” lõpupoole muidugi (vokaal)klass omaette. Mis aga olulisemgi – seesugust popsingli kirjutamise oskust peaks hindama iga tänapäevane raadiojaam. Ja miks mitte ka need kanalid, kus Prince’i „Diamonds and Pearls” on muusikatoimetajal juba ammu üle visanud.”

Connan Mockasini kontserdi salvestas EBU/Eurosonic tänavu veebruaris Šveitsis, Genfi kantonifestivalil Antigel.

„R2 Keikka” algab laupäeva õhtul kell 18.00 ja kestab kuni Eesti Laulu soojendussaateni.