Juba homme, 16. mail jõuab Haigla Pidu klubisse Ulme ning tirib endaga kaasa siinse publiku poolt igal korral palavalt vastu võetud copelandi, kes esmaesitleb peo raames oma debüütsooloalbumit „Because I’m Worth It”.

copeland

copeland

Copeland jõudis meie teadvusesse, tegutsedes koos Dean Bluntiga salapärase, kuulsa räpivideote režissööriga nime jaganud duo Hype Williamsi ridades. Blunt ja Copeland olevat omal ajal väidetavalt Brixtoni turul õunte sisse torgatud mälupulkadel oma muusikat müünud, Inga proovinud Arsenali naistiimi ridades jalgpalli mängida ning Blunt üritanud kunagi topiste valmistajalt pesukarusid röövida.

Sellised lood saatsid kultuslikus atmosfääris hõljunud Hype Williamsit nende tegutsemisajal. Edasi jätkas duo Dean Blunti & Inga Copelandi nime all ning nüüd on artistid jõudnud sinna faasi, kus mõlemal on käsil edukad individuaalprojektid, mille sisu võib nimetada kunstiks omaette.

Inga Copelandina ka soolokarjääri alustanud, selle alias’e alt 2013. aastal mitu EP-d väljastanud ja DVA ning The Bugiga koostööd teinud naine on nüüd oma nime lihtsustatult copelandiks muutnud ning valmis uue materjaliga kõrvakilesid paitama või, nagu tõestab plaadi avalugu „Faith OG X”, neid pigem kibemagusalt torkima. Ametlikult 19. mail ilmuval albumil on copelandile abistava käe ulatanud ka briti elektroonilise muusika produtsent Actress, kellega kahasse on valminud lugu „advice to young girls”.

Boonusena teeb Haigla Pidu seekord koostööd EKA graafilise disaini osakonna teise kursusega, kes loengusarja „Audiovisuaalne kompositsioon” raames Carl-Robert Kagge juhendamisel üritusele visuaalid loob.

Peale selle ei puudu DJ-puldi tagant ka Original Haigla Posse ehk trio koosseisus Jan, Kris ja Ats.

Copelandi albumit „Because I’m Worth It” saab Pitchforki striimis kuulata kuni 19. maini.

Haigla Peo event Facebookis.