Pole vist palju neid, kes poleks end ühel hetkel leidnud ümisemas fraasi „…et saada pruuniks teiseks juuniks”, mis pärineb teadagi Curly Stringsi loost „Kauges külas”. Nüüd on bänd võtnud ette missiooni rahvahitt lõpuks ka pildikeelde panna ning seda mastaapsemalt kui niisama jalad rannaliiva surades.

Curly Strings. Foto: Krõõt Tarkmeel

Curly Strings. Foto: Krõõt Tarkmeel

Nimelt annab kooslus 15. juulil kontserdi Tartu lauluväljakul, mille käigus video sünnibki. „Oleme ammu mõelnud sellele loole videot teha, kuid kartsime ka natuke – laul on nii paljude inimeste südamed võitnud ja ootused on suured,” kommenteerib otsust ansambli laulja ja viiuldaja Eeva Talsi. „Koos laulu sõnade autori Kristiina Ehiniga jõudsime mõtteni salvestada video koos publikuga, et anda edasi selle rahvalaululikku iseloomu.”

„Meie video teeb rahvas. See on eesmärk. Meil on loomulikult selja taga GoPro Eesti tiim, kes aitab seda kokku panna, aga idee on kasutada võimalikult palju rahva poolt filmitud materjali. Selleks on ka üleskutse, et inimesed, kellel on GoPro kaamerad, võtaksid need kontserdile kaasa, filmiksid ja saadaksid selle materjali meile, nii et tuleb üks eriti sotsiaalne video,” lisab Talsi.
Küsides lauljannalt, miks otsustati just Tartu lauluväljaku, mitte mõne kauge küla kasuks nagu viitab lüürika, ütleb Talsi: „Kontsert lauluväljakul on tõeline väljakutse, sellepärast otsustasime selle seal teha. Samuti on Tartu meie jaoks tähenduslik paik, kuna olen sealt pärit ning samuti elab siin Kristiina Ehin.”

Juunis uue albumi väljastanud Curly Stringsi menu eestlaste seas ei tundu vaibuvat, mis panebki küsima, kas suvi viib kollektiivi ka Eesti piiridest väljapoole. Talsi sõnul näeb neid välismaal aga vaid Positivuse festivalil Lätis, kuna kodumaa tegemised võtavad kogu auru enda alla. „Uue plaadi väljatulek andis palju jõudu ja inspiratsiooni. Plaanid on ikka edasi liikuda ja uusi lugusid kirjutada. Graafikud on küll tihedad, aga see on ainult positiivne. Küll jõuab septembris veidi puhata,” kommenteerib Talsi edasisi plaane.

Tartu lauluväljakul toimuval kontserdil kuuleb lugusid tänavu enamiku muusikaauhindu võitnud albumilt „Üle ilma” ja värskelt ilmunud plaadilt „Elumäng”. Külalisena astub üles trubaduur ja fantaasiapillimängija Silver Sepp.