Sel laupäeval, 10. septembril annab Sveta Baaris toimuval Dark Diskol live-kontserdi Berliini kvääripeo Pornceptual resident, DJ ja produtsent Luca Venezia ehk Curses.

Curses. Foto: press

New Yorgis sündinud Curses on tuntud morriconeliku kitarrikõla poolest, mis seguneb mõjutustega varajastest 80ndatest ja kompab oma kummituslike vokaalidega new wave’i, post-pungi ja new beat’i žanrite piire. Cursesi viimane album „Incarnadine” ilmus tänavu märtsis plaadifirma Dischi Autunno alt.

Venezia alustas muusikuteekonda punkarina, mängides teismeeast alates mitmetes bändides kitarri. DJks otsustas ta hakata pärast seda, kui oli käinud esimest korda reivil. „Ma armusin koheselt: valju muusikasse, valgusesse ja ümbritsevasse eufooriasse,” on artist märkinud.

Berliinis on Venezia tuntud kvääripeo Pornceptual residendina, ning 2016. aastast alates veab ta ka oma plaadifirmat Ombra INTL. Kogukonnaraadios Rinse France on tal saade „Together Alone”, mis tõstab esile artiste, kes jagavad tema armastust Italo disco tumedamate ja veidramate poolte vastu.

Külalist toetavad Dark Disko korraldajad Angé ja Sugar Rody ning kohalikud DJd After Dark ja Nechaev. 

Tallinnas rändav peosari Dark Disko keskendub tumedamale diskole, pakkudes elektroonilist muusikat new wave’i, indie, post-pungi ja Italo disco mõjutustega. Kel eelkirjeldatud muusika vastu rohkem huvi, saavad enne laupäevase peo algust suunduda Rinse FMi veebilehele, kus „Ritmo Fatale’i” saates läheb eetrisse Angé’i ja Sugar Rody miksteip.

Üritus Facebookis