Täna algavad kinos Sõprus popikoon David Bowiele pühendatud filmipäevad.

David Bowie filmis „Mees, kes langes Maale”.

David Bowie filmis „Mees, kes langes Maale”.

Programmi raames, mis vältab 24.-27. märtsini, tuleb näitamisele kokku viis mängufilmi, milles David Bowiel on kandev roll. David Bowie suutis muude saavutuste kõrval veel üht, milleks on võimelised vähesed: kinnistada end lisaks lauljana ka näitlejana mitme rolliga popkultuuri ajalukku.

Bowie on oma filmikarjääriga näidanud, et ta on ka sümpaatselt, inimlikult eksimisvõimeline. Kaugeltki kõik rollivalikud pole õnnestunud, aga neist viiest, mis linastuvad Bowie filmiõhtute raames, võib rääkida kui Bowie maailma lahutamatutest osadest.

„Mees, kes langes Maale” tulnukas, „Häid jõule, Mr. Lawrence’i” sõjavang, „Täielike algajate” küüniline kapitalist, „Lõppvaatuse” Nikola Tesla ja „Nälja” hääbuv vampiir peegeldavad Bowiet tagasi neist lugematutest peeglitest, mille ees tantsib mees, keda on kriitikud võrrelnud kõige enam kameeleoniga. Filmipäevad on omamoodi sügav kummardus kompromissitule kunstnikule, kes puudutas oma loominguga miljonite hinge.

„Artistina pole mulle kunagi olnud oluline pelgalt eneseväljendus. Kõigest enam soovin anda mingil moel panuse kultuuri, milles ma elan.” – David Bowie, (GQ 2002)

Tutvu filmide ajakavaga Sõpruse kodulehel.