„Ei mäleta aega, kui muusika oleks mind külmaks jätnud. See võib mind rõõmustada, kurvastada, valjusti nutma panna, unenägudesse triivida või isegi ajas tagasi viia. 14-aastaselt oli mul juba oma rokkbänd. Peagi avastasin aga elektroonilise muusika maailma ja kõik pöördus pea peale,” sõnab DJ, produtsent ja tumeda elektroonilise muusika üritustesarja Dark Disko üks vedaja Angelica Alescio alias ANGÉ. Koos sõbra Sugar Rodyga on nad toonud Eestisse sellised artistid nagu Alan Dixon, Séxstasy, Kendal, Radondo, Djedjotronic ja Curses ning jaganud lava Pablo Bozzi, Massimiliano Pagliara ja teistega. Tallinn Music Weeki osana toimub 12. mail HALLis Mesila saalis nende kureeritud pidu, kus saab kuulda artiste São Paulost, Berliinist ja Londonist. 

Debüüt: See oli umbes 12 aastat tagasi Viru Keskuse terrassil. Olin just DJ-kooli lõpetanud ja see oli mu esimene prooviesinemine.  

Muusikas oluline: Meloodia, harmoonia, rütm ja dünaamika. Ei saa öelda, et üks oleks teisest olulisem, sest nende kõigi koosmõjul tekib muusika. Tähtis on, et kuulajale saaks edastada helide vahendusel emotsiooni või kujutluspilte.

Muusikas ebaoluline: Rahvus. 

Mida mängin: Viimased aastad mängin selliseid stiile nagu dark disco, indie dance, next wave, new wave, EBM, postpunk, Italo disco jm, aga üldiselt sõltub peost. Mõnel lasen kergemat muusikat, teistel tumedamat. Olen mänginud aja jooksul väga erinevaid stiile, nagu trap, drum and bass, house, trance jne, aga võin öelda, et olen lõpuks leidnud oma stiili.

Eredaimad mängumälestused: Üle 12 aasta mälestusi on muidugi mõõtmatu hulk, aga viimased neist on alati eredamad. Ma ei unusta kunagi oma esinemist kuumas Sitsiilias Palermos. Pidin alguses mängima väiksemas saalis, aga korraldaja Nunzio Borino pakkus pärast minu setti veel koos temaga suuremas saalis back-to-back’i. Meil tekkis hea keemia. Publik oli väga särtsakas, tegi häält ja liikus ühes taktis. Tundsin ennast väga eriliselt.

Lugu, mida mängiksin oma parima sõbra pulmas: Billy Idol „White Wedding” 

Koht, kus tahaksin kindlasti mängida: Kindlasti HÖRis ja Panorama klubis Berliinis.

Guilty pleasure: Cream Soda

Alt üles vaatan…: Cursesi Luca Veneziale, muusikule, produtsendile ja DJle New Yorgist, kes elab Saksamaal Berliinis. Curses on tuntud selle poolest, et ühendab rock’n’roll’i disko tumedama poolega, segades kitarri ja oma kummituslikku vokaali EBMi, new wave’i, postpungi ja psühhedeelsete süntesaatorihõngudega. Sattusin ta peale kogemata 2021. aastal HÖRi kanalil ja mõtlesin: „Mida!? Kes see on? Mida ta mängib? Mulle meeldib tema puhul kõik!” Sellest ajast muutus mu stiil täielikult. Lahkusin ühest projektist, kus ma ei saanud ennast vabalt väljendada ja pidin järgima teiste ideid. Eelmise aasta septembris tõime ta koos Sugar Rody ehk Rodioniga Svetasse. Nüüdseks on ta meie sõber ja Rodion avaldab oma muusikat tema plaadifirma Ombra International alt.

Viis klassikut:
Boy Harsher „LA”
Michael Sembello „Maniac”
Sextile „Disco” 
Depeche Mode „Free”
Chinaski „Energy 1”

Viis hetkekummitajat:
Curses ft. Jennifer Touch „Boundless”
Sugar Rody „Neighbour”
Fee Lion „Blood Sisters”
Kontravoid feat. Sweet Love Under Tyranny „Maskerade”
Local Suicide & Skelesys „Moustache”

Tehnilist: Esimesed viis aastat mängisin CDdega. Ühele CDle sai olenevalt teose kvaliteedist ja pikkusest salvestada 9–13 lugu. Mäletan, et kandsin kaasas väikest portfelli, mis oli täis CDsid. Alguses ei tahtnud ma kettaid USB-mälupulga vastu vahetada ja reageerisin sellele ideele umbusklikult. Peagi hakkasin aga hindama neid väikeseid kangelasi, mis mahutavad ära kogu su muusikakollektsiooni. Uskumatu! Räägitakse, et mis DJ sa oled, kui sul pole muusikat kaasas. Nüüd on mul alati väike mälupulk taskus, sest kunagi ei tea, äkki saab äftekal spontaanselt mängida või mõni DJ palub abi. On juhtunud küll ja mitu korda. Kui plaadimängijatest rääkida, siis alustasin kõige esimese Pioneer CDJ-100-ga, mis ei näita BPMi ja takt tuleb kõrva järgi tuvastada.

Lõppsõna: Aja jooksul olen olnud tegev erinevates projektides, mänginud erinevat muusikat erinevate inimestega. Lõpuks leidsin oma stiili, omad inimesed ja oma projekti. Juba 6. mail võib mind kuulda Berliini peo Shitlabel üritusel klubis HALL, kus peaesinejateks on Parfait ja Prosumer. Dark Diskost saab osa aga 12. mail Tallinn Music Weeki raames klubis HALL. Näeme tantsupõrandal!

Kuula lisaks ANGÉ’i SoundCloudist