Kuidas panna rahvas võimalikult eufooriliselt tantsima? Mängi neile näiteks võimalikult kiiret muusikat! Seda, kui kõrge on peoliste bpm’i-taluvuse lagi, testib Karin Nahkur, DJ-nimega CT Venom, kelle reivirelvaks on just muusika, mis annab taldadele valu. Seni on saanud nendes katsetustes osaleda need, kes on sattunud näiteks Art of Moshi või Smoke Breaki pidudele, kus Karin on sagedamini puldi taha astunud, mõnikord üksinda, teinekord kaasteelise Alexxandra ehk Sandra Mäesepaga. Kõike muud, mis tema playlist’i satub, jagab ta aga IDA Raadio saates „Viper Room”.

Karin Nahkur. Foto: Sandra Mäesepp

Debüüt: Good ol’ Kauplus Aasia! Aasia omanik nägi Instagramist, kuidas mängisime sõpradega oma lõbuks mõnusat house’i, ja julgustas meid seepeale oma pidu tegema. Aasta oli siis 2018. Aitäh, Marek!

Muusikas oluline: Mängulisus, põnevus, üllatus, mitmekesisus. Emotsioon. 

Muusikas ebaoluline: Kord. Žanrid. Ajaga kaasas käimine. 

Mida mängin: Oleneb keskkonnast ja meeleolust, mis parasjagu õhus ning minus on. Olen suur kiiruse armastaja, nii et klubis vähem kui 145 bpm lugude poole ei vaatagi. Praegu domineerivad mu kogumikus nugabber, hardcore, trance, acid techno ja ghettotech. IDAs jagan kõike muud mõnusat, nagu reggae, afrobeat, ambient, groovy ‘n’ funky house. Seda kõike saates „Viper Room” – juhuks, kui on soov kõrv peale panna. 

Eredaimad mängumälestused: 31.08.2021 ULMas. Sõbrad kutsusid Art of Moshi peole mängima. Twenty minutes in ja inimesed on minuga tillukesel õhukesel vineerlaval hullamas. Hüpeldi lausa nii hoogsalt, et laud koos tehnikaga pidi äärepealt rahvale kaela libisema. Viimasel hetkel saime muidugi lauast kinni. Fun times

Lugu, mida mängiksin oma parima sõbra pulmas: Black Light Smoke „Firefly”.

Koht, kus tahaksin kindlasti mängida: Moskva klubile Mutabor ära ei ütleks. Arvan, et sealselt kuulajaskonnalt saaks sellise energialaksu, et väriseksin laengust mitu päeva hiljemgi. Tegelikult oleksin ka väga rahul, kui saaks Plastiku hubases hoovis mõnusat gruuuuuvi peale panna. Support your local

Guilty pleasure: Burger Box. Just take all of my money

Alt üles vaatan…: D. Tiffany, Mell G, DJ Fuckoff. Kõik kolm on imetlusväärsed värske kõla ja lähenemisega naisprodutsendid. Nende looming on mulle tohutult rõõmu toonud ning ei saa jätta mainimata, et nende saavutused on olnud mulle muusikamaailma sukeldumisel julgustuseks ja inspiratsiooniallikaks. 

Viis klassikut:
Tommy Guerrero „El Camino Negro”
Arttu ft. Jerry the Cat „Nuclear Funk”
D. Tiffany „Sip & Savour”
New Order „Confusion (Pump Panel Reconstruction Mix)”
Clouds „Sharp Like a Razor”

Viis hetkekummitajat:
PPalace „On the Outside”
DJ XNX „Heavy Di”
dokter doggo „hollywood (can suck my d)”
Kim Dürbeck „Nước Mắm Is My Holy Water”
Coco Bryce „Wish We Didn’t”

Tehnilist: Kunagi põdesin väga, kui üleminek ei õnnestunud plaanipäraselt. Nüüdseks olen jõudnud arusaamani, et lugude valik ja üldine flow on tunduvalt suurema tähtsusega kui ideaalne üleminek. Puldi taga käin mälupulgaga. Kodustes tingimustes harjutan käppa ka vinüülidega miksimisel. Meeldib, aga vajab kannatust ja täpsust! 

Lõppsõna: First things first – always trust your gut. Naudi! Aa, ja ära hakka kunagi tund-kaks enne pidu muusikat mälukale panema.

Kuulas lisaks Karini SoundCloudist